Na cześć nowego potomka zasadzą drzewo. Eko-akcja w Przygodzicach!

3
Władze i mieszkańcy Przygodzic chcąc zadbać o środowisko i drzewostan na swoim terenie, postanowili zorganizować akcję nasadzeń z okazji narodzin nowego mieszkańca wsi. Każdy nowo narodzony chłopiec otrzyma własną sadzonkę dębu, a dziewczynka lipy.

W walkę o środowisko postanowiła zaangażować się także wieś Przygodzice, która postanowiła na cześć każdego, nowo narodzonego mieszkańca posadzić drzewo. – W Polsce już od jakiegoś czasu odbywają się podobne akcje – mówi Robert Wnuk, sołtys wsi Przygodzice.

CZYTAJ: „Jej” snutki są znane w wielu krajach. Zostanie patronką szkoły?

Drzewka mają być sadzone w trzech turach. Rodzice malucha będą informowani o akcji drogą listowną i zapraszani na oficjalne wkopanie drzewa. Każdy z niemowlaków otrzyma własną sadzonkę i tabliczkę ze swoim imieniem i datą urodzenia. W przypadku chłopców będzie to dąb, a w przypadku dziewczynki lipa. – To jest najlepszy prezent, jaki możemy zrobić swojej pociesze. Prezent, który rośnie razem z nią! Sam pomysł też jest trafiony zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy wiemy, że drzewostan znika szybciej niż rośnie – powiedziała Iwona Szymoniak, mieszkanka wsi Przygodzice, która oczekuje narodzin drugiej córeczki.

Tego typu akcja ma już miejsce m.in. w Bydgoszczy i Szczecinie. Teraz do grona proekologicznych chcą dołączyć Przygodzice.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick