Murawa, oświetlenie, ogrodzenie… Jest boisko, jakiego przez lata brakowało

1
Prawie dwa lata zajęło stworzenie nowej infrastruktury sportowej w Wysocku Wielkim koło Ostrowa Wielkopolskiego. Boisko piłkarskie będzie służyć zawodnikom LKS Orła Wysocko oraz wszystkim mieszkańcom. W końcu są długo wyczekiwane: murawa, oświetlenie, krzesełka, wyremontowane szatnie. Na inwestycję złożyły się gmina, rada sołecka oraz prywatni sponsorzy.

Około 250 tysięcy złotych wyniosło stworzenie boiska piłkarskiego w Wysocku Wielkim. Prace trwały prawie dwa lata i największym problemem było przywrócenie do użytku murawy stadionu. Zaznaczyć trzeba, że lata temu przy sali Gminnego Ośrodka Kultury takie boisko funkcjonowało. W momencie, gdy LKS Orzeł przeżywał „kryzys”, boisko podupadło. Później wielokrotnie próbowano siać nową trawę, przywozić ziemię… Bezskutecznie.

W końcu postanowiono zainwestować pieniądze i w sposób profesjonalny podejść do reaktywacji boiska. Gmina wyłożyła z budżetu ponad sto tysięcy złotych, rada sołecka poświęciła dwa fundusze na ten cel (łącznie około 30 tysięcy), z prywatnej kieszeni inwestycję dofinansował też Henryk Kwiecień – wiceprzewodniczący rady gminy i zarazem mieszkaniec Wysocka Wlk. fundując oświetlenie obiektu, czy obecny poseł Piotr Walkowski – zakupując krzesełka dla kibiców. W prace zaangażowali się także mieszkańcy z sołtysem Ryszardem Dymnym na czele.

To już trzecie tak profesjonalne boisko sportowe w gminie Ostrów, tuż po tych w Czekanowie i Gorzycach Wielkich. Teren został przygotowany tak, by w końcu przyjął siew trawy, boisko usypano z ponad 200 przyczep ziemi. Murawa ma automatyczne nawodnienie, miejsca dla kibiców, wspomniane już oświetlenie i ogrodzenia, przy okazji wyremontowano także szatnie znajdujące się w budynku GOK.

O tym jak spisuje się nowy obiekt sportowy mówią prezes i zawodnik LKS Orzeł Wysocko Wielkie w załączonym materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick