Mundurowi “pompują” dla Wojtusia. #GaszynChallenge opanował social media

1
Fot. Zrzut ekranu z filmu OSP Sobótka
Media społecznościowe zalała fala materiałów wideo, na których mundurowi robią pompki. Co to takiego? To #GaszynChallenge, czyli akcja mająca na celu jak najszybsze zebranie pieniędzy dla małego Wojtusia spod Kępna, który potrzebuje najdroższego leku świata. W akcję włączyli się strażacy ochotnicy z regionu, a także policjanci.

Wojtek Howis z Galewic koło Kępna w grudniu skończył rok. Dla zdrowego dziecka jest to okres, w którym uczy się najbardziej podstawowych umiejętności – samodzielnego jedzenia, raczkowania, a później chodzenia. Rodzice cieszą się z gaworzenia, a każde nowe słowo przynosi nieskończoną radość. Z Wojtkiem jest inaczej. Walczy z SMA – czyni rdzeniowym zanikiem mięśni typu pierwszego. Jest dla niego ratunek – specjalistyczny lek, niestety niesamowicie drogi. Trwa zbiórka pieniędzy, aż 10 milionów złotych.

CZYTAJ: Wojtek spod Kępna liczy na naszą pomoc! Trwa zbiórka 10 milionów

Do uzbierania jest jeszcze blisko 2,5 miliona złotych, a zbiórka kończy się 30 czerwca. Historia Wojtusia obiegła już cały kraj i była przedstawiana w ogólnopolskich programach telewizyjnych. Do zbiórki pieniędzy włączyli się także muzycy.

LINK DO ZBIÓRKI PIENIĘDZY DLA WOJTUSIA

Do akcji postanowili włączyć się mundurowi z regionu. Po sieci krąży #GaszynChallenge, czyli krótkie filmiki, w których strażacy lub policjanci wykonują 10 pompek i nominują kolejne jednostki. W sieci można już znaleźć materiały wideo wykonane przez strażaków z Sobótki, Raszkowa, Sadowia, Wysocka Małego, Topoli Wielkiej, a nawet policjantów z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zasady są proste: na wykonanie zadania, nominowany ma 48h. Jeśli je wykona wpłaca na zbiórkę 5 złotych. Jeśli mu się nie uda wpłaca podwojoną sumę pieniędzy.

gaszynchallenge

Dziękujemy OSP Westrza za nominację 🚒🚒🚒My nominujemy :👩‍🚒👩‍🚒👩‍🚒👩‍🚒- OSP Czekanów- OSP Wtórek- OSP Wysocko Wielkie- OSP SmardówZasady są proste, osoby nominowane muszą wykonać ćwiczenie jak na filmiku. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają 5zł, jeżeli nie, wpłacają 10zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48h na wykonanie zadania!!!! 💪🚒Pieniążki wpłacamy konto Wojtusiahttps://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge…W komentarzu udostępniamy potwierdzenie wpłaty.

Opublikowany przez OSP Sadowie Poniedziałek, 1 czerwca 2020

#GaszynChallangeDziękujemy OSP Sadowie za nominację 🚒🚒🚒My nominujemy👨‍🚒 :- OSP Wysocko Małe-OSP Topola Wielka-OSP DębnicaZasady są proste, osoby nominowane muszą wykonać ćwiczenie jak na filmiku. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają 5zł, jeżeli nie, wpłacają 10zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48h na wykonanie zadania!!!! 💪🚒Pieniążki wpłacamy konto Wojtusiahttps://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge…

Opublikowany przez OSP Smardów Wtorek, 2 czerwca 2020

#GaszynChallange POMPUJEMY DLA WOJTUSIA!Dziękujemy Osp Ksrg Sobótka za nominacjęOSP KOŹMIN WIELKOPOLSKI PODEJMUJE WYZWANIE I NOMINUJE:*Ochotnicza Straż Pożarna Czarny Sad*Ochotnicza Straż Pożarna Krotoszyn*OSP Dobrzyca*OSP Borek Wielkopolski*OSP Golina – koło JarocinaZasady są proste, osoby nominowane muszą wykonać ćwiczenie jak na filmiku. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają 5zł, jeżeli nie, wpłacają 10zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48h na wykonanie zadania!!!! 💪🚒Pieniążki wpłacamy konto Wojtusiahttps://www.siepomaga.pl/wojtusW komentarzu udostępnimy niebawem nasze potwierdzenie wpłaty.Życzymy powodzenia!!!

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Koźmin Wielkopolski Poniedziałek, 1 czerwca 2020

Osp

#GaszynChallenge POMPUJEMY DLA WOJTUSIA!!!Dziękujemy Osp Ksrg Sobótka za nominację 😉 My nominujemy :- Ochotnicza Straż Pożarna w Przygodzicach-OSP Dobrzyca-OSP Ostrów Wielkopolski-OSP RozdrażewZasady są proste, osoby nominowane muszą wykonać ćwiczenie jak na filmiku. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają 5zł, jeżeli nie, wpłacają 10zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48h na wykonanie zadania!!!! 💪🚒 Pieniążki wpłacamy konto Wojtusia https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR2JVH78pEowCkMm8y4X02ZylcvIQ7CKWYRDkTfK-SjpLMuBGj2KiCiFPXAW komentarzu udostępniamy potwierdzenie wpłaty.Życzymy powodzenia!!!

Opublikowany przez JOT KSRG Raszków Poniedziałek, 1 czerwca 2020

#gaszynchallenge

Dziękujemy za nominację:JOT KSRG RaszkówOSP Janków PrzygodzkiOSP Kaliszkowice Kaliskie 998/112OSP SiedlikówKSRG OSP MasanówMy nominujemy:OSP DębnicaOSP Rdzawka KSRGOSP Wysocko MałeKP PSP Ostrów WielkopolskiNominowane jednostki mają 48h na wykonanie zadania.Link do zbiórki:https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR2dN_Bsvu9l1wWqOKMgOWx5YxiNN5CIrT9d4kg8VLNKR849reVxiReChGYPowodzenia ! #GaszynChallenge

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Przygodzicach Wtorek, 2 czerwca 2020

#GaszynChallenge

#GaszynChallenge Dziękujemy za nominację Policja Kępno!👊 Podjęliśmy rękawice i wyzwanie wykonane! Wojtuś, jesteśmy z Tobą i Twoimi rodzicami, trzymamy mocno kciuki!!!A teraz nominujemy Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Areszt Śledczy w Ostrowie Wielkopolskim. Powodzenia!👊#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. W ramach wyzwania wystarczy zrobić 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

Opublikowany przez Policja Ostrów Wielkopolski Wtorek, 2 czerwca 2020

#GaszynChallengeDziękujemy OSP Bralin za nominację !!!Zasady bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać ćwiczenie jak na filmiku. Jeżeli wykonają ćwiczenie -wpłacają 5 zł. Jeżeli nie wykonają – wpłacają 10 zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania.Do wyzwania #GaszynChallenge nominujemy:KPP Ostrów WielkopolskiKPP Ostrzeszów KPP Oleśnica Jednostka WOT ŚremKKolejna suma przekazana na walkę o zdrowie Wojtusia, liczy się każda złotówka…

Opublikowany przez Policja Kępno Poniedziałek, 1 czerwca 2020

 

 

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick