Można bawić się na weselach, ale obradować trzeba zdalnie? Radni piszą list do przewodniczącego

3
Fot. fanpage prezydent Beaty Klimek
Czy czerwcowa sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego odbędzie się w trybie stacjonarnym? Tego chcą radni Koalicji Obywatelskiej, którzy w piątek wystosowali w tej sprawie list do przewodniczącego rady Jarosława Lisieckiego.

Ostrowscy radni Koalicji Obywatelskiej chcą powrotu na salę sesyjną. Rząd zmniejsza obostrzenia, odmraża gospodarkę, a liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem maleje, czego odzwierciedleniem są statystyki prezentowane codziennie przez Ministerstwo Zdrowia. Na kanwie tych wydarzeń i danych opozycyjni rajcy wysłali list do przewodniczącego rady Jarosława Lisieckiego, w którym proszą o przywrócenie obrad w trybie stacjonarnym.

CZYTAJ TEŻ: Rada powiatu ostrowskiego wznowiła obrady w trybie stacjonarnym

Wiceprzewodniczący klubu KO Jakub Paduch, który w imieniu swoim oraz kolegów z rady podpisał się pod listem, wskazuje, że w normalnym trybie wracają do pracy także „organy kolegialne państwa, zakłady pracy, restauracje, hotele czy kluby”. Chciałby, aby już najbliższa sesja, zaplanowana na 23 czerwca, odbyła się w Centrum Aktywności Lokalnej, jak miało to miejsce przed pandemią oraz na początku tego okresu.

„Gros z nas – radnych, pracowników urzędu miejskiego czy spółek komunalnych zostało już poddanych szczepieniu. Jako klub nie widzimy przeciwwskazań, jeśli możemy bawić się na weselach bez zasadniczo żadnych ograniczeń sanitarnych, żebyśmy spotkali się na żywo w wielkiej sali sesyjnej w pełnym reżimie sanitarnym” – argumentuje radny Paduch z Koalicji Obywatelskiej.

CZYTAJ TEŻ: Nowa wystawa – ostrowski deptak sprzed 100 lat

W liście do przewodniczącego rady Jarosława Lisieckiego wskazuje również, że – jego zdaniem – powrót do obrad w trybie stacjonarnym „przyczyni się do wzrostu świadomości ostrowian na temat prac rady miejskiej”.

Data wskazuje, że list został wysłany w piątek, 11 czerwca. Tego samego dnia na stronie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim opublikowano informację, że XXXV Sesja Rady Miejskiej odbędzie się w trybie zdalnym, a więc online, jak do tej pory. Ma się rozpocząć w środę, 23 czerwca o 9.00, a nie jak do tej pory w ostatnią środę miesiąca. Prawdopodobnie będzie to ostatnie posiedzenie przed wakacjami.

Na razie nie wiadomo, czy nastąpi zmiana formy przeprowadzenia obrad.

PRZECZYTAJ PEŁNĄ TREŚĆ LISTU KO DO PRZEWODNICZĄCEGO RADY

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. „Czego się boisz głupia? Czemu nie chcesz iść na całość? Czasem warto dobrze upaść, bo to dobre jest na śmiałość…”

  2. Nie powinno być wesel jeszcze, poluzowania na wakacje przyniosą wzrost zachorowań po wakacjach, wszyscy wszędzie chodzą bez maseczek, bez zachowania dystansu, ludzie myślą, że to prawda, że wirus w odwrocie, zdziwią się za 2 miesiące…..

  3. To już nie są sesje Rady Miejskiej tylko konferencje i autopromocja Pani Prezydent. Przewodniczący jest tylko wykonawcą woli Pani Klimek. Dyscyplinuje o byle co radnych a to oni są tam najważniejsi na sesji a nie Prezydent. Już dawno powinien zrezygnować ale co tu wymagać jeżeli przez całe życie nie kierowało się niczym ani Nikim.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick