Kolejne obostrzenia zostaną zniesione. Znamy szczegóły!

8
Fot. KPRM
Premier i minister zdrowia poinformowali o zniesieniu kolejnych obostrzeń, które zostaną wprowadzone w drugiej połowie czerwca. Dotyczą one m.in. zwiększania limitów miejsc na stadionach, w kinach, hotelach i konferencjach oraz targach.

Kolejne obostrzenia zostaną zniesione. Nieoficjalne informacje w tej sprawie potwierdzili na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. – Ścieżka luzowania obostrzeń nie prowadzi do zwiększania liczby zakażeń czy innych parametrów monitorowanych w trakcie pandemii – wyjaśnił Niedzielski. – Średnia liczba zakażeń tygodniowa spadła poniżej 1. To jest próg, którego dawno nie obserwowaliśmy – dodał szef resortu.

W związku z tym przedstawiciele rządu zdecydowali się na poluzowanie obowiązujących obostrzeń, które nadal były utrzymane w mocy.

Od 13 czerwca:

 • 50% miejsc w kościołach będzie mogła być zajęta.

Od 26 czerwca:

 • Siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw – nowy limit uczestników – 1 osoba na 10 m².
 • Świątynie – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Dyskoteki – maksymalnie 150 osób.
 • Imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej – bez zmian, maksymalnie 150 osób, Zgromadzenia – maksymalnie 150 osób.
 • Transport – 100 proc. obłożenia. Pasażerowie powinni mieć maseczki zakrywające usta i nos.
 • Wesołe miasteczka – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Kina i teatry – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Hotele – maksymalnie 75 proc. zajętych pokoi. Limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.
 • Restauracje – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
  Widownia na obiektach sportowych – maksymalnie 50 proc. obłożenia.

UWAGA! Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. Proponuję – otworzyć wszystko natychmiast. Nadejdzie jesienią 4 fala, wtedy nieszczepionym i nieprzechorowanym w ciągu ostatniego roku odmówić pomocy leczenia w przypadku pozytywnego testu na covid. Wszystko szybko wróci do normy bardzo szybko.

 2. Będziesz się dziabac tym gównem 3 razy w roku, bo tak ci będą kazać….w imię normalnosci … i podpisze się jeszcze taki „Myślący”

 3. Do myślący

  Ty debi…. u, ty myślący jesteś???!!!! Niewyszczepieni są myślący i zdrowi, ale to wyszczepieni stwarzają zagrożenie tym myślącym. Ty zaliczasz się do tych drugich baranie….

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick