Montują windę na ostrowskim stadionie. Przez lata zabiegali o nią niepełnosprawni

3
Fot. UM Ostrów
Rozpoczęto montaż windy na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim, która ma pomóc osobom z niepełnosprawnościami dotrzeć na trybunę główną stadionu.

Kończy się długa walka osób z niepełnosprawnościami, które zabiegały o montaż windy dla nich na trybunie głównej Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Wielokrotnie poruszano ten temat m.in. na sesjach rady miejskiej. Władze miasta od pewnego czasu obiecywały, że winda zostanie zamontowana. Mijał jednak czas, a prace nie ruszały. Wreszcie się to zmieniło.

CZYTAJ TEŻ: Będzie 14. emerytura. Znamy zasady jej przyznawania

Na stadionie ruszyły prace związane z montażem windy, które mają potrwać do końca kwietnia. – Chcemy, by jak najwięcej miejskich obiektów było dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Kładziemy na to nacisk przy planowaniu każdej nowej inwestycji. Zależy nam jednak także na tym, by istniejące już obiekty takie usprawnienia posiadały. Tak właśnie jest w przypadku ostrowskiego stadionu. Będąc na meczach widzę osoby poruszające się na wózkach, które chcą tu kibicować żużlowcom lub piłkarzom. Nowa winda znacznie im to ułatwi. Liczę, że w nowym sezonie będziemy mogli tu zasiąść, by razem kibicować naszym zawodnikom – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Inwestycja pochłonie niemal 154 tys. zł brutto i zostanie zrealizowana w ramach podzielonej na kilka etapów przebudowy stadionu. Wpisano ją w tzw. Ostrowski Ekspres Inwestycyjny.

CZYTAJ TEŻ: Czy mieszkańcy Ostrowa chcą budowy spalarni odpadów? [WYNIKI SONDY]

Udźwig windy to 630 kg. Pozwoli na jednorazowe przetransportowanie maksymalnie 8 osób. Wymiary kabiny to 1,1 x 1,4 x 2,15 m. Panel dyspozycji zostanie wyposażony w podświetlane przyciski opisane także alfabetem Braille’a. Urzędnicy zapowiadają, że w kabinie będzie funkcjonował także system informacji głosowej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. A w imieniu niepełnosprawnych o tę windę walczył kilka lat radny opozycji Mariusz Leki, to tak gwoli sprawiedliwości. Brawo Panie Radny.

  2. Dla kogo ta winda? Na pewno nie dla niepełnosprawnych.Na główną trybunę nie ma biletów ulgowych,a takie przeważnie kupują niepełnosprawni.Nie ma mowy żeby dostać się na inne części stadionu,a tym bardziej na wózku.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick