Czy mieszkańcy Ostrowa chcą budowy spalarni odpadów? [WYNIKI SONDY]

23
Fot. Pixabay
Po informacji o tym, że w Ostrowie Wielkopolskim władze rozważają pomysł budowy spalarni odpadów (trwają konsultacje w tej sprawie), zapytaliśmy Czytelników portalu, jak oceniają koncepcję budowy tego typu obiektu na terenie miasta. Internauci mogli głosować na głównej stronie naszego portalu. Właśnie poznaliśmy wyniki.

Sporą dyskusję wywołała informacja o rozważaniu budowy spalarni odpadów w Ostrowie Wielkopolskim. Pierwsze informacje na ten temat podano podczas konferencji prasowej w Centrum Rozwoju Komunalnego. Prezes Bartosz Ziółkowski oraz eksperci w tej dziedzinie przedstawili wstępne założenia, które były wstępem do konsultacji społecznych.

Władze spółki chcą poznać zdanie mieszkańców, zanim podejmą decyzję o ewentualnej budowie obiektu, w którym miałyby być spalane odpady. Przekonują, że „elektrociepłownia na paliwa alternatywne i biomasę to potrzebna miastu nowoczesna i całkowicie bezpieczna inwestycja, jakich wiele w zachodniej Europie i innych wysoko rozwiniętych krajach”.

CZYTAJ TEŻ: Nowa sołtys wybrana. Zastąpi zmarłego Zbigniewa Jokiela

Aby dowiedzieć się, jakie jest zdanie mieszkańców, poprosiliśmy o wzięcie udziału w portalowej sondzie. Wyniki wskazują, że 54,11% głosujących popiera budowę spalarni odpadów w Ostrowie Wielkopolskim. 34,03%  ankietowanych jest przeciwnych powstaniu takiej instalacji.

Wyniki sondy przeprowadzonej na wlkp24.info:

 • Popieram – 520 głosów (54,11%),
 • Jestem przeciwny – 327 głosów (34,03%),
 • Mam mieszane uczucia – 90 głosów (9,37%),
 • Nie mam zdania – 24 głosów (2,50%).

Głosowało 961 osób.

źródło: CRK
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

23 KOMENTARZE

 1. ZAORAĆ TO ŚMIERDZĄCE WYSYPISKO ŚMIECI I WYLĘGARNIĘ ROBACTWA, MUCH… PRZENIEŚĆ NA TERENY DALEKO OD MIASTA. POBLISKI LASEK WYGLĄDA JAK SITO DO ZATRZYMYWANIA FRUWAJĄCYCH REKLAMÓWEK I INNEGO ŚWIŃSTWA. śmietnisko….asfaltownia…. i teraz spalarnia…. budujcie…ale daleko poza m

 2. Składowanie ciągłe wszystko jedno gdzie NIE jest rozwiązaniem na dluższą i ciągłe składowanie ,ale recykling TAK ,jeśli można pozyskać z śmieci energie lub inne źródła to trzeba wykorzystać taką możliwość dla dobra ogółu ,śmieci przybywa i trzeba znaleźć konkretne rozwiązanie ,.

 3. A może ktoś z promocji miasta pomyśli o ściągnięciu do miasta np Auchan bo odkąd nie ma Tesco to nie mamy dużego sklepu

 4. – Każdy w życiu ma jakieś marzenie, czegoś pragnie, o czymś myśli, coś co lubi, co chciałby jeszcze raz zobaczyć, usłyszeć… Pani Walentyna Wnuk jest salową od wielu, wielu lat. Co Pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
  -Piosenkę Pana Koracza „O Zdrowiu” bym chciała najbardziej usłyszeć.
  -Tak się szczęśliwie składa, że mamy Pana Koracza na sali!

 5. – Pytanie dla zespołu z Zabrza. O jaki procent łóżek szpitalnych powiększyła się ilość miejsc w ostatnim okresie?
  – 7218 godzin.
  -He… No tak. Ale to jest odpowiedź na trzecie pytanie, którego jeszcze nie czytałem, a które brzmi: Ile godzin w czynie społecznym przepracowała służba zdrowia? Ale mam nadzieję, że jury uzna tę odpowiedź awansem. Prawda?
  -Tak, jury uznaje odpowiedź.

 6. 1) a gdzie są ekologowie i ich organizacje? dlaczego nie protestują?
  2) jak to ładnie pisali i mówili ludzie z CRK to „alternatywne paliwo” to po prostu smieci. I co wy wszyscy będący „za” myślicie ,że to wszstko to rozpadnie się na atomy i tak sobie po prostu odfruniew kosmos? powstające odpady po spaleniu dalej gdzieś trzeba będzie skałdować ale będą to juz „smieci” 1000 krotnie groźniejsze. A co w przypadku awarii systemów ochrony przed wydostaniem się trujących popiołów i gazów? następna bomba ekologiczna w Ostrowie. Czy ktokolwiek pomyślał o tym?
  3) lepiej uczyć ludzi zachowań ekologicznych, segregacji odpadów do ich dalszego przerobu.
  4)Niedawno słyszałem z ust pani prezydent o jakimś „zrównoważonym” rozwoju miasta przy okazji ogłoszenia rozpoczęcia inwestycji w aquapark. Ta pani to chyba nie ma pojęcia co to słowo powinno znaczyć. No ale to takie „modne” słowo 🙂
  5)a poza tym te wyniki niby sondy sa zmanipulowane- wiekszość to pracownicy CRK i ich rodziny. Taka inwestycja to grube dziesiątki milionów więc mozna się przy okazji troche „podtuczyć”.

 7. Mam dość śmierdzącego Ostrowa. Przecież żaden ekspert nie powie, ze jest to działanie proekologiczne.
  W UE odchodzą od tych rozwiązań i nie umieszczali ich w centrum miasta.
  Najpierw proszę rozwiązać problem cuchnącego wysypiska.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick