Mocne słowa matki geja pod Pałacem Prezydenckim. „Jeśli chociaż jedno dziecko popełni samobójstwo, to wy macie krew na rękach”

19
screen z wideo na fanpage'u Grupa Stonewall
Aneta Sulwińska, była dyrektor jednej z podkaliskich szkół i matka geja wzięła udział w proteście matek osób LGBT+ pod Pałacem Prezydenckim. W jej wypowiedzi nie brakowało oburzenia, ostrzeżeń i zapewnień, że bliscy osób nieheteronormatywnych będą walczyć o godną przyszłość swoich dzieci i kraj bez homofobii. "Jest nas kilka milionów i nie pozwolimy krzywdzić naszych bliskich. Chociażby kosztem naszego własnego życia" - powiedziała.

Nie milkną echa po słowach prezydenta Andrzeja Dudy o porównywaniu „ideologii LGBT” do „sowieckiej indoktrynacji”, a także po kontrowersyjnych wypowiedziach kilku posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy także rozwścieczyli osoby nieheteronormatywne oraz ich rodziny.

CZYTAJ: Walka o równość, miłość i tolerancję

„Czara goryczy się przelała”

Na kanwie wzburzenia pod Pałac Prezydencki zjechały matki osób LGBT+, które podzieliły się swoim oburzeniem z mediami. Wśród nich była Aneta Sulwińska, była dyrektorka szkoły w Błaszkach, która niedawno wygrała plebiscyt Wysokich Obcasów „Superbohaterka 2019”, która już wcześniej zabierała głos w sprawach związanych ze środowiskiem LGBT+. – Mój syn jest wspaniałym człowiekiem. Jestem z niego dumna. A jestem tutaj, bo czara goryczy się przelała. Osób nieheteronormatywnych w tym kraju jest około 2 milionów. Każdy z nich ma matkę, ojca, rodzeństwo, rodzinę, przyjaciół. Jest nas kilka milionów i nie pozwolimy krzywdzić naszych bliskich. Naszych dzieci. Chociażby kosztem naszego własnego życia – powiedziała w emocjonalnym wystąpieniu.

Zwróciła się także do rodziców kilkuletnich dzieci, podkreślając, że nie wiedzą, czy ich pociechy wyrosną na hetero- czy homoseksualne. – Co im powiecie za kilkanaście lat, kiedy w tym kraju nie będą traktowani jak ludzie – zapytała. – Nie pozwólmy szczuć ludzi na siebie. Tolerujmy wszystkich, bo wszyscy jesteśmy równi – zaapelowała.

Na koniec zwróciła się do prezydenta i partii rządzącej z ostrzeżeniem: – Jeśli przez to, co wydarzyło się w ostatnim tygodniu chociaż jedno dziecko popełni samobójstwo, to wy macie krew na rękach.

TO SIĘ DZIAŁO W OSTROWIE: Happening LGBT+. Wyzwiska, petardy i plucie kontra: „To są ludzie, jak wszyscy inni”

Całe przemówienie Anety Sulwińskiej możesz obejrzeć poniżej

Matki osób LGBT+ pod Pałacem Prezydenckim

Jest źle, ale ocalą nas nasze mamy <3 Dzisiaj pod Pałacem Prezydenckim przemawiały matki osób LGBT+, m.in. Helena Biedroń. My podajemy dalej przemówienie Aneta Sulwińska, mamy naszego prezesa. Posłuchajcie!

Opublikowany przez Grupa Stonewall Poniedziałek, 15 czerwca 2020

Jestem człowiekiem, nie ideologią!”

Nie tylko matki osób nieheteronormatywnych mówią „dość”. 18 czerwca w Kaliszu odbędzie się happening pod hasłem „Jestem człowiekiem, nie ideologią!”. Od godz. 18.00 na Rynku Głównym będą stały osoby owinięte tęczowymi flagami. Każdy zainteresowany rozmową będzie mógł do nich podejść i porozmawiać. „Jeśli chcecie zapytać, czym jest LGBT, możecie to zrobić. Jeśli chcecie okazać swoje wsparcie, również możecie” – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

To odpowiedź na te same słowa prezydenta, z którymi nie są się w stanie pogodzić matki osób LGBT+ zgromadzone w proteście pod Pałacem Prezydenckim. „Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to po prostu ideologia” – powiedział o osobach LGBT+ Andrzej Duda. Tym samym dehumanizowanie nas stało się oficjalną linią partii rządzącej. Najwyższa osoba w państwie uważa, że nie jesteśmy ludźmi” – piszą organizatorzy w opisie facebookowego wydarzenia.

Więcej na temat happeningu organizowanego przez twórców Kaliskiego Marszu Równości oraz Banku Równości znajdziesz pod tym linkiem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

19 KOMENTARZE

 1. 108
  28

  Geje i lesbijki to ludzie ale LGTB+ to IDEOLOGIA nie mylmy pojęć. Ja nie zgadzam się na wpajanie mojemu dziecku takiej ideologii !!!!!!! Geje i lesbijki niech sobie żyją w swoich domach, niech o nie dbają a nie „narzucają światu swojego formatu”

  • 15
   28

   Wytłumacz prostemu ludowi na czym ta ideologia niejako polega? Cóż to za twór?
   Zacznij od skrótu. Co oznacza skrót LGBT?

 2. 82
  19

  Wprowadzanie ideologii LGBTHIV+ do szkół to zupełnie co innego niż prześladowanie osób homoseksualnych (czemu należy się oczywisty sprzeciw) i wypadałoby, żeby aktywna społecznie matka osoby homoseksualnej o tym wiedziała. Nie mylmy pojęć.

  • to ty mylisz pojecia. to sa ludzie, tacy sami jak ty, moj drogi. moze nawet zdarzaja sie lepsi niz ty. o na przyklad tacy, ktorzy traktuja innych z szacunkiem i nie odmawiaja im praw w imie bobr wie czego.

  • 13
   29

   Próbujesz powiedzieć, że powinny być zakazane tęczowe flagi i dążenie do równości z osobami heteroseksualnymi? W jaki sposób bez afiszowana się i ekspresji mają to osiągnąć? Ja zakazałbym wszystkich symboli kojarzących się z faszyzmem. Mamy coś zatem wspólnego w tym zakazywaniu.
   Teraz jednak wytłumacz prostemu chłopu co złego czai się w tęczowej fladze, a co w symbolice nazistowskiej obecnej w mieście co krok? Słuchamy…

  • 3
   9

   Jesteś pewien? Nie mylisz biało-czerwonej flagi z biało-żółtą lub biało-niebieską?

  • 10
   36

   Durniu, gdybys oglądał coś więcej niż prawicową propagandę to wiedziałbyś, że nie było żadnej parodii. To o czym piszesz to nabożeństwo odprawiane przez konkretny związek wyznaniowy. Czy ewangelicy, zielonoświątkowcy i inni też parodiują twoją jedynie słuszną mszę?

  • 24
   5

   Uderz w stół, a nożyce się odezwą… Szanowny Panie Janie – serdecznie dziękuję za pełną empatii i tolerancji odpowiedź. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę…

 3. 35
  8

  W Polsce ani więcej ani mniej nie prześladuje się ludzi za orientację, kolor skóry ani wyznanie. Tylko politycy szczują społeczność byle tylko odzyskać władzę,wmawiać farmazony o demokracji i wolnych sądach. To oferują. Żenada!!!

 4. 50
  7

  Jeden z kandydatów szkalował Polskę w Europie mówiąc, że geje są dyskryminowani w restauracjach czy hotelach.
  Ciekawe w jaki sposób się to odbywa, bo przecież przy wejściu nikt nie pyta o orientację a na czole chyba nie mają napisów LGBT. Część z tych ludzi ma jakąś obsesje na temat swojej seksualności i wszędzie dopatruje się spisków. Osoby takie zostają prezydentami miast, zastępcami prezydentów, aktorami, muzykami, zastępcami czy szefami różnych instytucji, firm itp, więc w jaki sposób są dyskryminowani?

 5. 34
  10

  nie lubię pederastów i lesbijek. oj, przepraszam -osób niheteronormatywnych (a może poproście prof. Miodka o wytłumaczenie znaczenia tego idiotycznego wyrazu) ale ich toleruję. Dlaczego więc mam byc za to piętnowany przez jakąs niemądra kobietę?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick