Mobilne Muzeum Multimedialne przyjedzie do Pleszewa

0
Fot.www.prezydent.pl
Od 12 do 13 grudnia, na Placu Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie stać będzie Mobilne Muzeum Multimedialne. To miasto jest jednym z 56 przystanków w całej Polsce, które odwiedzi inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy.

Pomysł na Mobilne Muzeum Multimedialne narodził się z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. – Podczas zwiedzania wybieramy się w wirtualną podróż po rozmaitych sferach życia Rzeczypospolitej: śledzimy sukcesy Polaków w sferze kultury, sportu, gospodarki, dowiadujemy się, jak wyglądało życie społeczne, podziwiamy polskie krajobrazy – czytamy na stronie internetowej prezydenta.

W Muzeum Multimedialnym możemy zobaczyć historię Polski przedstawioną za pomocą najnowocześniejszej technologii. Ukazany jest cały proces odbudowy kraju po 123 latach niewoli, przedstawia obraz II Rzeczpospolitej. Zwiedzający będą mieli okazję poznać także biografie sześciu Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa.

Mobilne Muzeum Multimedialne w Pleszewie stanie na Placu Powstańców Wielkopolskich w dniach 12-13 grudnia (w środę od 12.00 do 18.00 a w czwartek od 10.00 do 16.00). Wstęp jest bezpłatny.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick