Mniej zakażonych w regionie, choć testów wykonano więcej

7
Fot. Martin Sanchez / Unsplash
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 21 049 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 1 828 z nich dotyczy Wielkopolski w tym mieszkańców naszego regionu z powiatów: ostrowskiego (52/0), krotoszyńskiego (44/0), kępińskiego (26/1), jarocińskiego (25/0), ostrzeszowskiego (10/0), kaliskiego (6/0), pleszewskiego (3/1) i Kalisza (20/0).

W ciągu doby wykonano ponad 73 tys. testów na koronawirusa.

powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 25 (114 wykonanych testów) 0
kaliski 6 (73 wykonanych testów) 0
kępiński 26 (72 wykonanych testów) 1
krotoszyński 44 (126 wykonane testy) 0
ostrowski 52 (198 wykonanych testów) 0
ostrzeszowski 10 (48 wykonanych testów) 0
pleszewski 3 (81 wykonanych testów) 1
Kalisz 20 (99 wykonane testy)
0
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  • 8
   8

   Pisać byle pisać. Wystarczy zobaczyć ile testów wykonali w Ostrowie. Tabela jest. Czemu np. W Ostrzeszów tak mało testów zrobili. Bo ludzie nie dzwonią zapewne do przychodni. Bo każdego kto zadzwoni odrazu kierują na test. Czy ból gardła czy cokolwiek.

  • 16
   15

   Kolejne potwierdzone przypadki. Żadnej reakcji władz. Reżim sanitarny nieudolnie pozorowany przez pracowników.

 1. 14
  7

  Możesz sprecyzować co znaczy “potwierdzone przypadki?”. Bo te testy są tylko do badań naukowych i są niewiarygodne. Tak można nawet facetowi ciążę wmówić.

  • 1
   9

   Oczywiście, choć skoro piszesz to co piszesz to prawdopodobnie nie ma to dla Ciebie znaczenia. Wszystko wiesz najlepiej wg. obowiązujących teorii spiskowych. Potwierdzone testami PCR oraz wykazujące objawy infekcji koronawirusem SARS-COV-2.

 2. 8
  1

  Z całym szacunkiem dla twórcy testów PCR, on sam twierdził że jego testy powinny służyć wyłącznie do badań naukowych. A to co piszę to nie są teorie spiskowe. Już rząd nawet odpuszcza w niektórych przypadkach noszenie maseczek, np. w przypadku chorób krążenia, min. Szumowski rok temu stwierdził że maseczki nie chronią. Kolejna sprawa – szczepienia. Od grudnia takie same a wirus już zdążył zmutowac (angielska odmiana), Angielscy piłkarze mogą grać w Budapeszcie – wtedy wirusa nie ma, a w Anglii jest i takich paradoksów można podawać bez liku. Ale niestety – to są niezbite fakty.

 3. W ostatnim czasie w kontekscie epidemii Covid 19 wywoływane było na portalu kilkakrotnie Starostwo Powiatowe w Ostrowie. Ucinając wszelkie spekulacje pragnę powiedzieć, że w ostatnich dwóch tygodniach w Starostwie zanotowano 4 pozytywne przypadki zachorowań pracowników na koronawirusa (na ok. 160 procowników). Jedna osoba, która źle się poczuła pozostaje w domu. Lekarz w tym przypadku nie zalecił jednak przeprowadzenia testów. Ze względów bezpieczeńtwa postanowiliśmy, aby grupa pracowników, która potencjalnie mogła mieć kontakt, pozostała w domowej izolacji. Aby zapewnić ciągłość obsługi Interesantów dokonano w związku z tym przsunięć pracowników z oddziałów terenowych Starostwa. Pragnę także nadmienić, że wszyscy pracownicy noszą maseczki zakrywające twarz. Wchodzących do Starostwa interesantów ,,sprawdza” pod tym względem oraz zachęca do dezynfekcji rąk nasz pracownik. Dysponujemy także maseczkami dla tych, którzy ich nie mają.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick