Mistery Budownictwa 2019 i 2020. Arena Ostrów z Grand Prix

3
Mistery Budownictwa Wielkopolski Południowej za 2019 i 2020 rok przyznane. Z okazji przypadającego we wrześniu Dnia Budowlanych, każdego roku wręczane są nagrody honorujące najbardziej atrakcyjne wizualnie i najbardziej praktyczne obiekty architektury na terenie południowej części naszego województwa. Konkurs organizuje m.in. Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa i to kapituła złożona z inżynierów, architektów i ekspertów branży budowlanej ocenia i nagradza obiekty.

Trzynaście projektów zgłoszono do konkursu „Mister Budownictwa” za rok 2019 i siedem za 2020 rok. Kapituła oceniała jak zwykle nie tylko wizualną atrakcyjność budynków pretendujących do tytułu „Mistera”, ale także praktyczność i funkcjonalność. Ostrów Wielkopolski i gminy powiatu ostrowskiego, tj. gmina Ostrów oraz gmina Odolanów były dziś zdecydowanymi faworytami podczas gali rozstrzygnięcia wyników.

W kategorii obiektów oświatowych nagrodzono m.in. budowę przedszkoli we Wtórku oraz w Topoli Małej a także rozbudowę szkół w Łąkocinach i Wysocku Wielkim, które zrealizowała gmina Ostrów Wielkopolski.

Jury doceniło także inwestycję prowadzoną przez gminę Odolanów. Modernizacja starego kościoła ewangelickiego została nagrodzona „Misterem Budownictwa” w kategorii modernizacji i adaptacji budynków sakralnych na inne cele użyteczności publicznej. W tym przypadku kościół przekształcono w obiekt służący realizacji celów kulturalnych.

Zdecydowanym faworytem było miasto Ostrów Wielkopolski. Prezydent Beata Klimek odebrała aż trzy statuetki. Nagrodzono modernizację budynku starej sali sesyjnej w Centrum Aktywności Lokalnej oraz modernizację ogródków jordanowskich. Grand Prix 2020 roku otrzymała Arena Ostrów. Ten obiekt jurorzy uznali za bezapelacyjnie najlepiej zrealizowaną pod kątem wizualnym i praktycznym budowlę minionego roku w południowej Wielkopolsce.

Szczegóły w poniedziałkowych „Wydarzeniach” Telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30, a w materiale filmowym krótkie komentarze po gali „Mister Budownictwa”.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick