Minister Zdrowia: Leki, sprzęt i testy dojechały do szpitali i laboratoriów

0
Fot. pixabay.com
Łukasz Szumowski poinformował, że do szpitali jednoimiennych dojechały zapasy środków ochrony osobistej oraz chlorochina-lek, który został dopuszczony do wspomagania leczenia zakażenia koronawirusem. W kombinezony oraz maski zostali wyposażeni także ratownicy medyczni oraz diagności

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że do szpitali jednoimiennych dotarło tysiąc sztuk kombinezonów oraz tysiąc sztuk maseczek. – 13,5 tysiąca maseczek oraz 6 tysięcy kombinezonów trafiło do ratowników medycznych. 4 tysiące kombinezonów, 6,5 tysiąca maseczek oraz 25 tysięcy rękawic trafiło do diagnostów – poinformował Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia.

Do szpitali zakaźnych dotarła także chlorochina, czyli lek, który został dopuszczony do wspomagania leczenia COVID-19 wywołanej przez koronawirusa. – Do szpitali jednoimiennych trafiło 6,5 tysiąca opakowań leku – dodał Szumowski.

CZYTAJ: 13 osób zostało wyleczonych. Specjaliści znaleźli też lek do walki z koronawirusem

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na terenie Polski odnotowano już 325 przypadków zakażenia koronawirusem. Próbki badane są w 20 miejscach w Polsce i do tej pory wykonano ponad 11 tysięcy testów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick