Miliony od Wielkiej Orkiestry Serc

6
Aparatura i sprzęt medyczny za kwotę ponad 8 milionów złotych otrzymał ostrowski szpital od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprzęt ten trafił do placówki w ciągu ostatnich 20 lat. Dzięki wsparciu orkiestry szpital wzbogacił się w nowoczesną aparaturę i sprzęt do diagnostyki i leczenia noworodków, dzieci oraz osób starszych.

Oddziały ostrowskiego szpitala, które otrzymały wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to przede wszystkim: laryngologiczny, neonatologiczny, pediatryczny, chirurgii i traumatologii dziecięcej, geriatryczny czy rehabilitacyjny dla dzieci. Sporo sprzętu trafiło także na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Dzięki wsparciu WOŚP szpital wzbogacił się w nowoczesną aparaturę i sprzęt medyczny do diagnostyki i leczenia noworodków, dzieci oraz osób starszych. – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspomaga nas od 20 lat. Pierwszy sprzęt otrzymaliśmy w 1999 roku. Na początku sprzęt, który do nas trafiał, był dedykowany na odziały dziecięce. Z biegiem lat było go coraz więcej, a obecnie jest nie tylko na wszystkich oddziałach dziecięcych, ale też na innych. Ten sprzęt jest w 100 procentach wykorzystywany i służy naszym pacjentom – mówi dyrektor ostrowskiego szpitala Dariusz Bierła.

Wśród darów WOŚP znalazły się m.in.: aparaty RTG, inhalatory, audiometry, zestaw do trudnej intubacji, pulsoksymetry i in. Sporo nowoczesnego sprzętu trafiło na ostrowską neonatologię, której patronem jest zresztą Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To m.in.: karetka „N” przystosowana do przewozu noworodków i niemowląt, aparat USG z wyposażeniem, pompy infuzyjne, kardiomonitory czy nowoczesne inkubatory.

CZYTAJ: Jurek Owsiak przekazał karetkę „N” dla ostrowskiego szpitala [ZDJĘCIA]

Na serduszko Wielkiej Orkiestry natkniemy się także na ostrowskiej geriatrii.

To różnorodny sprzęt – od podstawowego jak na przykład łóżka, stoliki przyłóżkowe, materace przeciwodleżynowe, po sprzęt ułatwiający rehabilitacje – mówi kierownik ostrowskiego oddziału geriatrycznego Marek Widenka.
Niedawno natomiast, w listopadzie, z prezentami dla ostrowskiego szpitala przyjechał sam Jurek Owsiak. Wówczas oficjalnie przekazał nowoczesny tomograf i sprzęt rtg dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Ideą WOŚP jest to, aby szpital dostał sprzęt medyczny, którego faktycznie potrzebuje i z którego będzie korzystał. I pewnie niebawem będziemy informować o kolejnych urządzeniach, które trafią na miejscowe oddziały. Przypomnijmy, w tym roku do skarbonek wrzucamy na „zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  • 1
   1

   Jeśli uważasz, że fundacja wydaje pieniądze niezgodnie ze swoim statutem to zgłoś to do organów ścigania!
   Bawią mnie takie komentarze…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick