Miliony dla gminy Przygodzice! Na co zostaną wydane?

0
Fot. Pixabay
Władze gminy Przygodzice mają otrzymać 19,2 mln zł w formie dotacji na budowę wiaduktu drogowego wraz z siecią dróg na terenach aktywizacji gospodarczej. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Gminie Przygodzice przyznano 19,2 mln zł. To pieniądze, które mają zostać dołożone do finansowania budowy wiaduktu drogowego wraz z siecią dróg na terenach aktywizacji gospodarczej. To pieniądze z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Pieniądze mają trafić też do innych samorządów, ale już nie w naszym regionie, a w innych częściach województwa. Listę inwestycji możliwych do zrealizowania z wykorzystaniem dotacji ogłosił w piątek wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. Rozwój zachodniej strefy przemysłowej w Pile (w tym parku przemysłowego Piła – lotnisko) ma zostać dotowany kwotą 58,6 mln zł. Z kolei na budowę północnej obwodnicy Koła samorząd otrzymał 220,5 mln zł.

Zdaniem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego „program ma na celu przyciągnięcie nowych inwestycji w regionie, rozwój eksportu oraz tworzenie nowych miejsc pracy”.

Termin składania wniosków minął 26 lipca. Samorządy mogły zgłaszać projekty do realizacji z następujących obszarów:

  • budowa lub modernizacja infrastruktury drogowej,
  • budowa lub modernizacja infrastruktury elektroenergetycznej (w tym oświetleniowej),
  • budowa lub modernizacja infrastruktury technicznej drogowej,
  • budowa lub modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej (w tym elementów melioracji gruntu).

WYNIKI V EDYCJI PROGRAMU

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick