MIG 15 oświetlony. Znów dumnie patrzy na Ostrów

2
Został wyprodukowany w 1949 roku w Związku Radzieckim, do Polski trafił w tajemniczych okolicznościach kilka lat później. Od ponad 50-lat niszczał jako pomnik i jeden z symboli Ostrowa Wielkopolskiego. Teraz wreszcie wygląda jak nowy i dumnie z góry obserwuje mieszkańców miasta. Spora w tym zasługa przedsiębiorstwa Promax, które było odpowiedzialne za instalację oryginalnego oświetlenia.

Na początku zakładano, że renowacja będzie polegać tylko nałożeniu nowej powłoki lakierniczej, jednak z czasem w Miejskim Zarządzie Dróg, który był odpowiedzialny za wszystkie prace, stwierdzono że ostrowski staruszek zasłużył na zdecydowanie więcej.

Kolejne tygodnie, następnie miesiące, pozwoliły na poznanie szczegółowej historii ostrowskiego pomnika, która pozwoliła na szczegółowe odwzorowanie samolotu radzieckiej produkcji. Do dziś w naszym kraju zachowały się jeszcze dwa takie modele.

Pochodzący z 1949 roku samolot, swą tajemniczą historią wciągał kolejne osoby, które angażowały się w jego renowację. Wśród nich byli pracownicy przedsiębiorstwa Promax – odpowiedzialni za instalację oświetlenia pozycyjnego i efektowego MIG-a 15.

Elektrycy przedsiębiorstwa Promax włożyli w powierzone im zadanie ogrom zaangażowania, bo założenie instalacji w tego typu projektach należy do zadań niezwykle trudnych i czasochłonnych.

Mamy nadzieję, że ogrom pracy włożony w odświeżenie jednego z symboli Ostrowa sprawi, że powróci moda na spotkania „pod samolotem” i obowiązek zrobienia sobie na jego tle zdjęcia do rodzinnego albumu…

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick