Mieszkaniec powiatu ostrowskiego usłyszał 131 zarzutów

0
Kaliscy policjanci zakończyli trwające ponad rok dochodzenie dotyczące oszustw na szkodę jednej ze znanych, światowych marek, zajmujących się produkcją i dystrybucją artykułów spożywczych. Podejrzany w tej sprawie, 40-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, usłyszał łącznie 131 zarzutów. Grozi mu 8 lata więzienia.

40-latek był zatrudniony na stanowisku sprzedawcy w kaliskim oddziale znanego, światowego koncernu. Mężczyzna był odpowiedzialny m.in. za dostawy zamówionych towarów oraz rozliczenia finansowe z kontrahentami.

Jak ustalili policjanci nierzetelny pracownik, w kwietniu ubiegłego roku, wpadł na pomysł nieuczciwego dorobienia do pensji. Ostrowianin doręczał zamówiony towar do sklepów i pobierał od nabywców pieniądze. Otrzymaną gotówkę inkasował do własnej kieszeni. Nieświadomi odbiorcy nie zdawali sobie nawet sprawy, że na fakturach, które otrzymywali od 40-latka znajdował się wpis o odroczonym terminie płatności. Kopie wystawionych dokumentów sprzedażowych trafiały również do centrali firmy, w której zatrudniony był mężczyzna – mówi mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Sprawa wyszła na jaw, gdy firma dostarczająca towar zaczęła upominać się o należności od sklepikarzy, którzy według faktur zalegali z płatnością. Wtedy też okazało się, że kontrahenci na bieżąco płacili za towar. Pieniądze w każdym przypadku pobierał 40-latek. Przełożeni sprzedawcy zdecydowali o wszystkim powiadomić policję.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, ustalili, że nieuczciwy pracownik przez ponad dwa miesiące swojej nielegalnej działalności przywłaszczył sobie kwotę blisko 40 tys. złotych – dodaje.

Podczas trwającego ponad 14 miesięcy dochodzenia funkcjonariusze przesłuchali szczegółowo blisko 100 osób. Przeprowadzone w sprawie czynności pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu 131 zarzutów. 40-latek przyznał się do oszustw. Grozi mu 8 lat więzienia. We wrześniu materiały wraz z aktem oskarżenia trafiły do Prokuratury Rejonowej w Kaliszu.

źródło: KMP Kalisz. fot. policja archiwum

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick