Mieszkańcy chcą czasomierzy. Starosta zaczął działać

1
Fot. archiwum wlkp24.info
Nie brakuje wniosków mieszkańców do starostwa ostrzeszowskiego w związku z brakiem czasomierzy przy sygnalizacjach świetlnych. Ostatnio ten temat poruszyli także radni podczas sesji powiatowej. Starosta postanowił przekazać tę sprawę dalej.

Starosta ostrzeszowski zwrócił się do poznańskiego oddziału Generalnej  Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z prośbą o zamontowanie czasomierzy na dwóch skrzyżowaniach w ciągu drogi krajowej nr 11. Urządzenia, które zdają egzamin w największych polskich miastach, także w Ostrzeszowie miałyby odliczać czas do zaświecenia się zielonych świateł na skrzyżowaniach “DK 11” z ul. Kościuszki i z ul Piastowską.

“Wniosek jest podyktowany tym, że droga krajowa nr 11 ma charakter przelotowy i często bywa tak, że kierowcy, a w szczególności samochodów ciężarowych, dojeżdżając do skrzyżowania i chcąc skorzystać z zielonego światła, nie zawsze wyhamowują w porę. Przejeżdżają tym samym na tzw. “późnym żółtym” świetle lub na czerwonym” – czytamy w piśmie Lecha Janickiego, starosty ostrzeszowskiego skierowanym do dyrektora GDDKiA w Poznaniu Marka Napierały.

Nie wiadomo, kiedy przedstawiciele powiatu otrzymają odpowiedź. Trudno też zakładać, że mimo łamania przepisów przez część kierowców, odpowiedź dyrekcji będzie pozytywna.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick