Miejski w dalszej części modernizowany

2
Fot. UM Ostrów
Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim w 2019 roku przejdzie kolejne etapy modernizacji, środki na ten cel zostały zabezpieczone w kasie budżetu miasta, a umowa z wykonawcą została podpisana.

Jak do tej pory miasto przeznaczyło ponad 4 mln zł na wymianę trybun Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, na kolejny rok zostały zabezpieczone środki w wysokości 3,1 mln zł. – Jesteśmy już po przetargu, który wygrała firma PBO. Rozpoczęcie prac jest zależne od pogody. Zakończenie inwestycji planowane jest latem 2019 roku – mówi Artur Kołaciński z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Modernizację przejdzie część trybun między sektorem gości a wjazdem dla polewaczki, gdzie zamontowanych zostanie ponad 1700 nowych krzesełek. – W 2019 roku chcielibyśmy, aby prace remontowe przebiegały etapowo, sektor po sektorze. Nie wyłączając od razu całości trybun. W nowym sezonie nasz zespół będzie jeździł na pierwszoligowych torach, dlatego też z myślą o kibicach nie zabraknie dla nich miejsca i będzie wygodnie – mówi Radosław Strzelczyk prezes TŻ Ostrovia.

W związku z wymogami, jakie narzuca Główna Komisja Sportu Żużlowego dla drużyn 1 ligi, aby otrzymać licencję, na torze stadionu miejskiego musiało zostać dosypane blisko 1000 ton granitowej nawierzchni za kwotę 80 tys. zł. Kolejne wydatki to 300 tys. zł, za które zostaną wymienione bandy okalające tor stadionu miejskiego. Zadania w całości sfinansowane będą z budżetu miasta.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick