Międzynarodowe karate w Pleszewie z sukcesami

0
W trakcie weekendu w Pleszewie rozgrywany był międzynarodowy turniej 5 TH Centra Poland Open karate WKF. - Zanotowaliśmy sukces sportowy, jak również i organizacyjny - mówi Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.

Międzynarodowy turniej karate WKF rozgrywany był w Pleszewie w sobotę i niedzielę. W tej imprezie wzięło udział 450 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali barwy 64 klubów. W gronie uczestników byli też zawodnicy z zagranicy, jak choćby z Francji, Niemiec, Litwy, czy Szwecji.

Dwudniowe zmagania w pleszewskiej hali były jednocześnie zawodami rankingowymi do kady Wielkopolski. W imprezie bardzo dobrze wypadli reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate. Zdobyli łącznie 38 medali – 17 złotych, 6 srebrnych i 13 brązowe.

Teraz przed pleszewskimi zawodnikami kolejna ważna impreza. W trakcie najbliższego weekendu w Sofii rozegrane zostaną kwalifikacje do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które odbywać się będą w Argentynie. W tej imprezie udział weźmie trzech zawodników pleszewskiego klubu: Dawid Sobkowiak, Magdalena Godlewska i Kacper Vogt.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick