Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na polskim niebie!

10
Fot. iss.radziejewicz.com
Niesamowita okazja dla wszystkich, którzy interesują się kosmosem! Nad Polską przelatuje Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Jeśli tylko pogoda dopisze, będzie ona widoczna z ziemi gołym okiem!

Dzisiaj Międzynarodowa Stacja Kosmiczna pojawi się nad Polską o godzinie 22:22. Będzie widoczna przez pięć minut.

2 czerwca zobaczymy ją o 23:07 przez niespełna dwie minuty, a 3 czerwca o 22:14 przez nieco ponad 4 minuty. Ostatni raz zobaczyć ją będzie można 5 czerwca o 22:06 przez ponad dwie minuty.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie widoczna nad linią horyzontu i będzie przemieszczać się z zachodu na wschód. To wyjątkowa okazja by wyciągnąć teleskopy i lornetki by podziwiać to niecodzienne zjawisko.

Drogę tej stacji można także śledzić NA ŻYWO.

Z mapy wynika, że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna znajduje się na wysokości ponad 400 kilometrów i porusza się z prędkością ponad 7 km/s.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  1. Pani redaktor to ma niezłą wyobraźnię co do prędkości ISS, lub po prostu dobrze nie widzi. ISS porusza się z prędkością 7,66 km/s , nie w tyś. km/s. Piękna aplikacja do śledzenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej to ISS onLive.

  2. Pani redaktor to ma niezłą wyobraźnię co do prędkości ISS, lub po prostu dobrze nie widzi. ISS porusza się z prędkością 7,66 km/s, nie w tyś. km/s. Piękna aplikacja do śledzenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej to ISS onLive.

  3. A co to znowu za sensacja?
    Oświetloną Słońcem ISS można obserwować na niebie zawsze kiedy jej przeloty nad Polską wypadają krótko po zachodzie Słońca lub przed jego wschodem. Dzieje się tak od 20 lat 🙂
    Natomiast zasługującym na uwagę i ewentualnie newsa na tym zacnym portalu, była obserwacja nad Polską ISS i doganiającego ją Sojuza na chwilę przed dokowaniem. Co prawda Sojuz był ledwo widoczny, ale widok niesamowity. To było chyba jesienią ub. roku.

    • Nie, na facebooku ostatnio się pojawiło sporo informacji na ten temat, zdjęcia i nagle redaktorzy dokonali odkrycia. 😉

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick