DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Michał Grzesiak mistrzem Polski po raz ósmy z rzędu. Nie ma sobie równych

Michał Grzesiak był niekwestionowanym faworytem Mistrzostw Polski w kick-light do 94 kg i po raz kolejny potwierdził klasę zdobywając tytuł ósmy raz z rzędu. W drodze po złoto pokonał Karola Czycza z UKS Diament Pstrągowa oraz Igora Szkodnego z GSWW Najemnik Gliwice. Z oboma rywalami wygrał przez przewagę techniczną. – Faworyt nie zawiódł. Ósmy tytuł Mistrza Polski po tych siedmiu zdobytych był niemalże pewny – podkreślił Tomasz Sroka z Center Team Odolanów – trener Michała.

CZYTAJ: Patryk Marciniak na dłużej w Arged KPR Ostrovia. Podpisał nowy kontrakt

Faworyzowany zawodnik Respectu Team Ostrów nie lekceważył rywali, ale znał ich doskonale i wiedział, jakie ma szanse w starciu z nimi. – W finale spotkałem się z zawodnikiem wyższym ode mnie, byłym Mistrzem Europy Juniorów i miałem obawy, jak ta walka może się potoczyć, bo rzadko walczy się z takimi wysokimi zawodnikami – podkreśla Michał Grzesiak. – Bardzo szanuję swoich rywali. To jest kickboxing i wszystko może się wydarzyć – dodaje.

Sportowa rywalizacja w Jarosławiu była jednak udana nie tylko dla tego multimedalisty, ale również dla kilku innych zawodników z naszego regionu, którzy także walczyli w tych zawodach. Świetny występ zaliczył Michał Sójka – młody i perspektywiczny zawodnik, który trenuje razem z Michałem, więc może uczyć się od najlepszych. – Myślę, że w przyszłości będzie dominował. Jest bardzo perspektywiczny, bardzo rozwojowy, bardzo chce walczyć i ma duże wsparcie od rodziców. Jeśli dopisze mu zdrowie, to myślę, że może przegonić w tytułach Michała, bo jest bardzo młody – podkreśla trener Sroka.

Wejściem do finału zaskoczyła natomiast Wiktoria Wojciechowska – kolejna perełka, która marzy o wielkich sukcesach. – Konkurencja była spora, a Wiktoria była w o tyle trudniejszej sytuacji, że nie przeszła wieku juniorskiego i zaczyna w seniorach, gdzie startuje drugi rok. Zrobiła wynik wyśmienity, jak na nią i jestem bardzo zadowolony – chwali Tomasz Sroka z Center Team Odolanów.

Więcej o sukcesach zawodników z regionu możecie się dowiedzieć oglądając Okolice sportu” w Telewizji Proart. Jeśli przegapiliście premierę, nic straconego. Najbliższe powtórki: niedziela (13:40, 22:10).

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz