Miał 2,5 promila. Obywatelskie zatrzymanie pijanego

0
Fot. Pixabay
Kolejny, pijany kierowca został zatrzymany. Tym razem doszło do tego przy pomocy mieszkańców, którzy poinformowali policję. 22-letni mieszkaniec gminy Pleszew miał w wydychanym powietrzu blisko 2,5 promila alkoholu. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie poinformowali mieszkańcy miejscowości Janków. Zgłosili, że jeden z kierowców samochodu może być pod wpływem alkoholu. Na miejscu zdarzenia policjanci zastali osoby zgłaszające, które oświadczyły, że kierujący touranem skręcił na jedną z posesji. Świadkowie wjechali za kierowcą i uniemożliwili mu dalszą jazdę, a następnie poczekali na przyjazd mundurowych. – Okazało się, że 22-letni mieszkaniec gminy Pleszew miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca stracił już prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem – poinformowała mł. asp. Monika Kołaska, oficer prasowy KPP w Pleszewie.

22-latkowi grozi do dwóch lat więzienia, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Z raportu opublikowanego przez Komendę Główną Policji wynika, że w ubiegłym roku na terenie naszego województwa odnotowano 155 wypadków drogowych z udziałem osób będących pod wpływem alkoholu. Zginęło w nich 27 osób, a 164 zostało rannych. Miało miejsce też 91 wypadków drogowych spowodowanych przez cudzoziemców.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick