Marszałek Senatu: „Musimy z Polski wyeliminować krętactwa, nieuczciwości i mafie”

45
Marszałek Senatu po raz pierwszy w historii miasta pojawił się dziś w Ostrowie Wielkopolskim. Stanisław Karczewski odwiedza różne polskie miasta, by udzielać poparcia kandydatom do Senatu z list Prawa i Sprawiedliwości. W Ostrowie zachwalał sylwetkę senatora Łukasza Mikołajczyka, ale i odnosił się do różnych tematów politycznych, m.in. omawiał program wyborczy PiS czy zapowiedział program walki z hejtem w ramach współpracy Trójkąta Weimarskiego.

Do dziś żaden Marszałek Senatu nie gościł jeszcze w Ostrowie Wielkopolskim. Tym bardziej krótka konferencja prasowa w Domu Polskim „Sanacja” przyciągnęła wielu dziennikarzy, ale i pojawili się zainteresowani spotkaniem z politykami mieszkańcy. Marszałkowi towarzyszyli bowiem (obok wspomnianego już senatora Łukasza Mikołajczyka) kandydaci do polskiego parlamentu z listy Prawa i Sprawiedliwości: Marlena Maląg, Jan Dziedziczak, Tomasz Ławniczak.

Marszałek Karczewski w skrócie przedstawił najważniejsze punkty programu wyborczego partii rządzącej. Wymieniał, że politykom zależy na dbaniu o polskie rodziny czy poprawie sytuacji w służbie zdrowia. Wspomniał, że w ramach działań Trójkąta Weimarskiego powstaje projekt walki z hejtem, czyli słowną nienawiścią obecnej w cyberprzestrzeni i dialogu politycznym. – Sam apel o zaprzestaniu hejtu to za mało, są odpowiednie służby, które kontrolują to co dzieje się w cyberprzestrzeni (…) Senatorowie trzech krajów Trójkąta już myśli jakie działania wdrażać, jakie środki legislacyjne wprowadzać, trwa zaawansowana debata na ten temat (…) Internet jest dziś pełen nienawiści – powiedział.

Stanisław Karczewski odpowiadał także na pytania dziennikarzy, m.in. o to w jaki sposób rząd zamierza finansować założenia programowe czy komentował co sądzi o kandydatce opozycyjnej Platformy Obywatelskiej na premiera. Relacja ze spotkania z Marszałkiem Senatu w Ostrowie zostanie wyemitowana w jutrzejszych „Wydarzeniach” Telewizji Proart o 17:20.

Dodać warto, że Stanisław Karczewski będzie także gościem programu „Komentarze i Opinie” Telewizji Proart. Premiera w środę 11. września o 18:10.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

45 KOMENTARZE

  • Kto sieje wiatr o xyz, ten zbiera burzę. Te komentarze to reakcja na głoszone kłamstwa i oszukańcze obietnice. Wścieka nas fakt, ze jak to w życiu, złodziej najgłośniej krzyczy łapać złodzieja. Kogo pis miałby wyeliminować? Powinien poważnie zacząć od siebie. Kłamał cztery lata o złodziejstwie Platformy, ale jakoś nie słychać o zarzutach dla złodziei. Kłamał w sprawie nagród, lotów, a prawdę mówił tylko, kiedy się pomylił.

  • Amber Gold jest najlepszym przykładem i wizytówką rządów Platformy a mafie paliwowe i wyłudzenia VAT to już nawet nie wspomnę. To było państwo platformy. Służby Tuskowi donosiły że wyłudzenia są na wielką skalę i z e polacy są okradani i co zrobił żeby to powstrzymać. Odpowiedź jest prosta nic. Nawet PO okradło zmarłych zmniejszaj zasiłek pogrzebowy. W takim państwie żyliśmy za czasów PO a tera za wszelką cenę chcą dorwać się do władzy żeby polakom pozabierać 500+ wyprawkę szkolną dzieciom, zmniejszyć pensje żebyśmy pracowali za miskę ryżu, chcą ograniczyć 13 emeryturę.
   33

  • Jak Platwusy dojdą do władzy to wszystko nam pozabierają i zrobią z nas dziadów i służących niemców. Jeżeli nam zależy na dobrym bycie polskich rodzin i polski musimy iść na wybory i głosować na PiS pokazali, że dobrze potrafią rządzić, pomagają rodzinom, dzieciom, emerytom żyje się 1000 razy lepiej jak za rządów PO. Oczywiście są wpadki, ale nie myli się tylko ten co nic nie robi. Tylko PiS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • A mnie ciekawi czy pani kandydatka do senatu jest za likwidacją KRUSU jak mówi PO czy za utrzymaniem jak mówi PSL?
   1. Jakie pani ma poglądy Liberalne czy Lewicowe?
   2. Dlaczego chce pani ograniczać program 500+ i pozbawić rodziny środków i emerytów 13 emerytury. Te tezy głoszą publicznie politycy Platformy Obywatelskiej, utożsamia się pani z nimi?

  • Zgadzam sie pracowal solidnie 4 lata powinien otrzmac reelekcje. Tylko nie PO dosyc upokozyli polakow.

 1. To są tylko populistyczne hasła. Tak jak Pani Maląg, która obiecywała, że będzie pracowała dla Wielkoposlski w sejmiku województwa, a po niespełna roku wybiera się do parlamentu w Warszawie. Czy to nie są karierowicze?
  A gdzie Mieszkania+ i kwota wolna od podatku 8 tys. zł dla wszystkich, a nie wąskich grup?
  Nie wierzę populistom.

  • Ty byś chciał zarabiać a rolnik który Tobie żywność produkuje ma pracować za grosze tak? Miastowy się znalazł. Każdy chce zarobić i dlatego rolnicy też podnoszą ceny bo nikomu na roli pracować się nie chce.

  • Jak w sklepach ci za drogo to kupuj gdzie indziej gdzie jest taniej mamy wolny rynek i to rynek reguluje ceny a nie rząd.

 2. Panie Senatorze Mikołajczyk, mam do Pana pytanie. Konkretnie do Pana, a nie farmy internetowych trolli z Ministerstwa Sprawiedliwości czy też innych instytucji opanowanych przez polityków PiS. W 2008 roku Pana partia obiecywała zniesienie podatku Belki. Dlaczego więc przez 11 lat PiS nie wywiązało się z tej obietnicy, co prowadzi do sytuacji, że już opodatkowane pieniądze podlegają kolejnemu podatkowi, gdy ludzie chcą zaoszczędzić na wkład własny do kredytu na zakup mieszkania czy zakup samochodu? Proszę o odpowiedź, co Pan jako Senator zrobił, aby wywiązać się z tej obietnicy złożonej przez PiS 11 lat temu?

 3. Szkoda, że Pan Karczewski (z wykształcenia lekarz) nie poruszył wątku fatalnej sytuacji w służbie zdrowia. Długich kolejek do specjalistów, często gorszej jakości leczenia w porównaniu do prywatnych klinik i ciągle jednych z najmniejszych nakładów na służbę zdrowia w całej UE. Ale wiadomo, lepiej rozdawać socjal, także tym bogatym i wypłacać emerytury tuż przed wyborami, bo większe finansowanie służby zdrowia nie da aż tak dużego kapitału politycznego jak obietnica kasy dla wybranych.

 4. O WSZYSTKIM TRWAŁO PUSTE GADUSTWO ,TYLKO NIE O TYM CO POWIEN MÓWIĆ , PRZECIEŻ TO LEKARZ, A O SLUŻBIE ZDROWIA NAWET NIE WSPOMNIAŁ. ALE TO JUZ TAK BYWA , KACZYŃSKI WIDAĆ DAŁ WYTYCZNE O CZYM ROZMAWIAĆ A JAKIEGO TEMATU NIE PORUSZAĆ .SKĄD MY TO ZNAMY. WIDAĆ JAK WSZYSCY W PISIE Z MORDAMI ZDRADZIECKIMI ,KANALIAMI, I DRUGIM SORTEM NIKT SIE NIE LICZY, KACZYNSKI SOBIE SAM USTALA OPERACJE I DATE OPERACJI A ZWYKŁY POLAK MUSI CZEKAĆ W KOLEJCE NA OPERACJE NAWET 4 LATA. TAKA PRAWDA O PARTII PIS. NIGDY NA TYCH LUDZI NIE ZAGLOSUJE

  • Proszę być precyzyjnym i nie wyrywać z kontekstu słów pana prezesa Kaczyńskiego słowa które wypowiedział były odpowiedzią na chamskie wyzwiska polityków Platformy pod adresem nie żyjącego brata Lecha Kaczyńskiego. Ciekawy jestem droga emerytko gdyby ktoś członków twojej najbliższej rodziny atakował w chamski sposób jak ty byś zareagowała.

 5. Jak słuchałem tego, który pracuje dla idei zastanawiam się czy ja żyję w innej Polsce? A może jestem głupi i niczego nie rozumiem i nie widzę? Pójdę do psychologa i psychiatry.

 6. Wchodzi koleś do knajpy i mówi
  Dzisiaj stawiam wszystkim za wasze pieniądze po secie
  Wszyscy biją brawo niektórzy szlochają nagle jeden wstaje i krzyczy
  JAROSŁAW JAROSŁAW

 7. Ciągle tylko puste obietnice bez pokrycia. Tak jak 3 mln mieszkań, które obiecywał Kaczyński. Później obiecali Mieszkania+, ale konia z rzędem temu, kto widzi je widzi w Kaliszu, Ostrowie czy innych miejscowościach.
  Obiecywali finansować służbę zdrowia bezpośrednio z budżetu (rzekomo tak dobrego i bez deficytu w przyszłym roku), a czas oczekiwania do specjalistów jest coraz dłuższy i nierzadko wynosi kilka lat!
  Miała być kwota wolna od podatku 8 tys. zł dla wszystkich. Ale i tu zrobili z ludzi stado baranów.
  Głosy kupują tylko socjalem za nieswoje pieniądze.

 8. Powiem krotko dobrze że robią porządki z korubcjogenną PO i resztą im przyległą POkomunistyczną niezliczoną mafią polityczną.

 9. Dobre sobie. Za to były Dyrektor, jak załatwił swojej żonie pracę nauczycielki w szkole podstawowej nr 9, obstawił się gdzie mógł to to jest porządek i uczciwość?. Bajer ma dobry to ludzie, tfu baby lecą do niego jak muchy do g…..
  Trudno powiedzieć czy jego praktyki Stowarzyszeniowe są prawe i sprawiedliwe…, koleżanka została asystentką, biuro podróży kolegi wuefisty, lewizna, wnioski które podsuwał pani Klimek, pani Malag, tam rączka rączkę myje….
  Najwięcej co zrobił to właził w tyłek emerytom, seniorom i załatwiał swoje prywatne sprawy.

  Siedząc całą kadencję cichutko w kąciku żeby się nie wychylac, nie robić afer, nie wzbudzać kontrowersji. Ożywienie nastąpiło teraz gdy kadencja się kończy, prezydentura Ostrowa nie wypaliła, dlatego też szybko coś trzeba robić. Szum wokół swojego nazwiska…..nie jest ważne czy źle czy dobrze mówią, ważne że wymieniają jego nazwisko, bo gdy przyjdzie do głosowania to liczy że ktoś je sobie przypomni………
  I tacy ludzie uczą innych uczciwości.
  …w pierwszej ławce siedzą w kościele i z proboszczem najlepsi kumple….
  ……. ludzie nie dajcie się nabrać

 10. Mnie sie hejt bardzo podoba. Człowiek niby dojrzały a myślał że wszyscy rodzimy sie dobrzy. Dzieki za pokaz ze 40% społeczeństwa to szuje którzy potrafią tylko okradać mądrzejszych i zaradniejszych od siebie. Mam swoją satysfakcje w pokazywaniu im kim naprawdę są. W merytoryczną dyskusję z tym motłochem nigdy nie wierzyłem. Jedno co mnie w ludziach zawsze denerwowało to jak swoje wady wypominają innym jak ten nieuczciwy krętacz z pisowskiej mafii

 11. Panie Adamie , człowiek na tak wysokim stanowisku jak pan Kaczyński , nie ma prawa zwracać się słowami , z trybuny sejmowej do posłów i Polaków, MORDY ZDRADZIECKIE I KANALIE. TO JEST UWŁACZANIE W GODNOŚĆ NIE TYLKO POLAKÓW ,ALE W GODNOŚĆ LUDZI PRACUJĄCYCH W SEJMIE KTÓRZY PRACUJĄ DLA POLSKI . I PROSZE NIE USPRAWIEDLIWIAĆ PANA KACZYŃSKIEGO ZA TE SKANDALICZNE SŁOWA .DLATEGO NIGDY NA LUDZI Z PISU NIE ZAGŁOSUJĘ , DLA MNIE ,JAK I DLA TYSIĘCY POLAKÓW TO BYŁO SKANDALICZNE ZACHOWANIE PREZESA KACZYŃSKIEGO .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick