DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Majostaszki, Jarmark Wielkanocny odwołane - decyzje miasta w związku z koronawirusem

Decyzją miejskiego samorządu odwołane zostały trzy duże imprezy masowe. – Z przykrością muszę poinformować, że Jarmark Wielkanocny, MajOSTaszki oraz Festiwal 'Wszyscy śpiewamy na rockowo’ zostają odwołane – poinformowała Beata Klimek.

Skutki obecnej sytuacji epidemiologicznej odczuli także seniorzy. Dzienny Dom Seniora zawiesza swoją działalność. – Nie zostawimy seniorów samych. Przy pomocy pracowników Domu Seniora oraz strażników miejskich będziemy dostarczać im śniadania oraz obiady – dodaje Klimek.

Urząd Miejski oraz podległe mu instytucje odwołuje wszystkie szkolenia dla pracowników oraz otwarte spotkania dla mieszkańców. Władze samorządowe są po rozmowach z przewodniczącymi Rad Osiedli na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. – Urzędnicy, którzy mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami będą wyposażeni w maseczki. Apelujemy także o to, aby jak największą liczbę swoich urzędowych spraw załatwiać w sposób internetowy. Proszą o to także spółki komunalne. Chcemy uniknąć kolejek i zagrożenia – informuje Klimek.

Wiceprezydent Sebastian Górski poinformował, że Ostrowskie Centrum Kultury, Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Biblioteka Publiczna zawiesza swoją działalność na dwa tygodnie.

https://www.youtube.com/watch?v=SEjwlyWmDjc&feature=emb_title

 

Władze poinformowały także o dezynfekcji prowadzonej przez Miejski Zakład Komunikacji oraz Miejski Zarząd Dróg. – Wnętrza autobusów oraz biletomaty są dezynfekowane. Czyszczone są także panele parkomatów, za które odpowiada Miejski Zarząd Dróg – mówiła prezydent Ostrowa.

Brane jest także pod uwagę ograniczenie liczby kursów miejskich autobusów. – Taki wariant bierzemy pod uwagę. W grę wchodzi wprowadzenie trybu wakacyjnego, ale decyzje jeszcze nie zapadły – poinformował Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – Nasze autobusy są pojazdami liniowymi i są wyposażone w szybę, która oddziela kierowcę od pasażerów – dodała Klimek.

CZYTAJ TEŻ: Wszystkie szkoły zamknięte na 14 dni. Premier podjął decyzję

Sytuacja na terenie powiatu ostrowskiego jest spokojna. – Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Cztery osoby są hospitalizowane, przebywają na Oddziale Zakaźnym w Kaliszu, ale sytuacja jest opanowana. Trzy osoby zostały też poddane kwarantannie – informuje Małgorzata Jezierska z ostrowskiego sanepidu.

Prezydent Beata Klimek poinformowała także o przekazaniu 100 tysięcy złotych na zakup wysokospecjalistycznego respiratora i łózek, które mogą być wykorzystane w pomieszczeniach służących do izolacji pacjentów. – Koncentrujemy się na tym, aby zabezpieczyć wszystkie punkty, które są punktami newralgicznymi i wymagają szczególnego reżimu i to jest dla nas priorytet. Straty finansowe będą niewątpliwie duże, chociażby z tytułu odwołanych koncertów. Ale podsumowań nie robimy, to nie jest na to dobry czas – mówiła Klimek.

Władze Ostrowa apelują także o znacznej ograniczeniu aktywności zwłaszcza przez osoby młode, których zajęcia zostały odwołane na najbliższe dwa tygodnie! Straż Miejska będzie patrolować ulice.

W czwartek o godzinie 9.00 odbędzie się konferencja prasowa Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Napisz do autora

Komentarze (11)
 • J
  jan

  środa, 11 marca, 2020

  Do maja to juz nie bedzie wirusa A kosciaoly tez pozamykacie co

  Odpowiedz
 • A
  ania

  środa, 11 marca, 2020

  A czy dezynfekcji poddawane są koszyki i wózki z marketów, przerażające jest to, że dzieci w nich siedzą, tak działa niestety, ale bezmyślność ich opiekunów.

  Odpowiedz
 • S
  Seba

  środa, 11 marca, 2020

  Majostaszki odwołała bo kasy nie ma. To jest akurat na rękę żeby zwalić na koronawirusa żeby zaoszczędzić.

  Odpowiedz
 • X
  xxxxx

  środa, 11 marca, 2020

  A co z galerią i marketami , zwłaszcza piątek i sobotę ? To nie są skupiska ludzi ?

  Odpowiedz
 • M
  maria

  środa, 11 marca, 2020

  Minister zdrowia zaleca wprost kwarantannę czyli pozostanie w domu o ile to możliwe. Kto powinien o tym decydować? Czy nauczyciele w szkołach i przedszkolach i pracownicy zawieszonych instytucji kultury będą w pracy? Czy są jakieś wytyczne? Skoro mamy powstrzymać pandemię działania muszą być radykalne. W Chinach zadziałano błyskawicznie, Włosi długo zwlekali z kwarantanną i skutki tego są u nich tragiczne.

  Odpowiedz
 • J
  Justyna

  środa, 11 marca, 2020

  Pani prezydent to na rękę będzie miała na kredyty żeby wpłacać

  Odpowiedz
 • K
  kkkkkkkkkkkkk

  czwartek, 12 marca, 2020

  kościoły pozamykać,bo tam kichanie,kaszle słychać na okrągło…. ale wtedy bieda z tac nic nie będzie

  Odpowiedz
 • N
  norma

  czwartek, 12 marca, 2020

  wasz hejt jest przerażający, z jednej strony domagacie się zamykania kosciołów a z drugiej strony dezynfekcji w marketach, aby szturmem wózkami walić do półek i walczyć o kolejne kilogramy mąki i kaszy, które za 3 miesiące wywalicie do kubła. opanujcie się!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz