Magda otarła się o medal MŚ, a Patrycja za chwilę o niego powalczy [ZDJĘCIA]

0
Fot. PKK Pleszew
Magdalena Godlewska zajęła 7. miejsce w Mistrzostwach Świata Karate w Turcji. W tych samych zawodach wystąpił inny reprezentant Pleszewskiego Klubu Karate - Michał Florczak, który przegrał już w pierwszej rundzie. W przyszłym tygodniu rozpoczną się natomiast Mistrzostwa Świata w Taekwondo w Guadalajarze. Wystąpi w nich pochodząca z powiatu jarocińskiego Patrycja Adamkiewicz, która już trenuje w Meksyku.

Magdalena Godlewska reprezentująca na co dzień barwy Pleszewskiego Klubu Karate, zajęła 7. w mistrzostwach świata rozgrywanych w Turcji. Polka (kumite U-21 kobiet do 68 kg) rozpoczęła zawody od drugiej rundy, w której wygrała 1-0 z reprezentującą Malezję Zakiah Adnan. W kolejnej rywalizacji pokonała reprezentantkę Algierii Chaimą Oudira przez wskazanie sędziowskie przy remisie 2-2.

W walce o awans do strefy medalowej Magdalena uległa jednak 0-6 Francuzce Thalii Sombe. Kolejne niepowodzenie przyszło w repasażach przegrywając 0-2 z Mayar Zeinelabdin. Gdyby pokonała Egipcjankę, miałaby szansę, by walczyć o brązowy medal.

W tych samych mistrzostwach wziął udział Michał Florczak (kumite U-21 do 84 kg). Przegrał już w pierwszej walce z reprezentantem Australii Yonatanem Freundem 7-9 i na tym zakończył rywalizację.

Przygodę w mistrzostwach świata rozpoczyna natomiast Patrycja Adamkiewicz, która dotarła już do Meksyku, gdzie odbędą się zawody w taekwondo. Pod koniec października pochodząca z powiatu jarocińskiego zawodniczka AZS-u AWF Warszawa zajęła 5. miejsce w Grand Prix Manchester 2022 przegrywając z mistrzynią olimpijską.

Teraz przed Patrycją kilka dni treningów w stolicy kraju, a w przyszłym tygodniu mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane w Guadalajarze.

CZYTAJ TEŻ: Patrycja Adamkiewicz zdobyła złoto Pucharu Świata [WIDEO]

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick