Patrycja Adamkiewicz zdobyła złoto Pucharu Świata [WIDEO]

3
Patrycja Adamkiewicz zdobyła złoty medal Pucharu Świata w taekwondo rozegranego w Rydze. Międzynarodowe zawody wysokiej rangi były przetarciem przed listopadowymi Mistrzostwami Świata w Meksyku. Olimpijka pochodząca z powiatu jarocińskiego spisała się świetnie i kontynuuje przygotowania do kolejnych wydarzeń. Przed nią niezwykle intensywne tygodnie.

Patrycja Adamkiewicz – pochodząca z powiatu jarocińskiego taekwondzistka AZS-u AWF Warszawa i uczestniczka igrzysk olimpijskich w Tokio zdobyła złoty medal Pucharu Świata. Zawody rozegrano w Rydze. Utalentowana zawodniczka spisała się świetnie, chociaż przyszło jej rywalizować m.in. z rywalkami, z którymi wcześniej nie miała okazji walczyć. – Był to mój pierwszy Puchar Świata od czerwca. Można powiedzieć, że wracam do tych turniejów. Cieszę się, że wywalczyłam złoty medal, bo daje mi to odpowiedź, na jakim etapie stoję z formą i nad czym muszę popracować – podkreśla w rozmowie z portalem wlkp24.info.

Analiza walki została już przeprowadzona przez zawodniczkę, co pozwoliło jej na wyciągnięcie wniosków z rywalizacji w stolicy Łotwy. To standardowa procedura, ale też bardzo istotna biorąc pod uwagę fakt, że już w listopadzie Mistrzostwa Świata w Meksyku. Wcześniej inne starty oraz kilka obozów. Kalendarz jest niezwykle napięty. – Poziom jest bardzo wysoki i zróżnicowany. Często nie wiadomo, czego się spodziewać. Moja kategoria wagowa jest jedną z najmocniejszych, jeśli chodzi o kategorie kobiece. Zdaję sobie sprawę z tego, jak wysoki będzie poziom w Meksyku. Ale jadąc na te mistrzostwa wiem, że ja też ten poziom reprezentuję – wyjaśnia Patrycja Adamkiewicz.

Zobacz wypowiedź Patrycji w materiale wideo.


Zdjęcie: archiwum prywatne Patrycji Adamkiewicz

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick