Ma być strefa czy nie? Burmistrz pyta o zdanie mieszkańców

2
Obszar Strefy Płatnego Parkowania w Ostrzeszowie / źródło: załącznik nr 1 do uchwały
Trwają konsultacje społeczne dotyczące pomysłu wprowadzenia strefy płatnego parkowania w Ostrzeszowie. Mieszkańcy mogą wyrazić zdanie na ten temat poprzez ankietę dostępną w Internecie, a także w Biurze Obsługi Interesanta w urzędzie miejskim. Konsultacje potrwają do 9 kwietnia.

Strefa płatnego parkowania w Ostrzeszowie stoi pod znakiem zapytania. Choć miała wejść w życie 1 lipca, prawdopodobnie ten termin zostanie przesunięty. Mówił o tym burmistrz Patryk Jędrowiak podczas transmisji na żywo i rozmowy z mieszkańcami. Zapowiedział też rozpoczęcie konsultacji społecznych i kilka nowości w tym powstanie i przebudowa parkingów buforowych w różnych częściach miasta, które były darmowe.

CZYTAJ TEŻ: Co ze strefą parkowania i parkingami buforowymi? Burmistrz wyjaśnia

“Celem przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami jest zebranie uwag, opinii i wniosków dotyczących zapisów zawartych w uchwałach, a w konsekwencji dokonanie ewentualnych zmian w ich treści przez Radę Miejską w Ostrzeszowie” – przekonują urzędnicy. Formularz w ramach konsultacji można wypełnić drogą elektroniczną. Wystarczy kliknąć w ten link.

Dla osób, które wolą mieć ją fizycznie w rękach, przewidziano możliwość wypełnienia dokumentu po wydrukowaniu. Należy go wtedy dostarczyć do urzędu (Biuro Obsługi Interesanta na parterze). Kliknij tutaj, aby pobrać formularz ankiety do druku.

Ostrzeszów jest jedynym z największych miast regionu, w którym nie obowiązuje jeszcze strefa płatnego parkowania. Tego typu rozwiązanie od lat funkcjonuje w Krotoszynie, Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie, Kaliszu i Jarocinie. Ani ten argument, ani zapewnienie o próbie zwiększenia rotacji samochodów w centrum miasta nie przemawia do wszystkich mieszkańców Ostrzeszowa. O tym, że część z nich jest niezadowolonych z propozycji wprowadzenia strefy, pisaliśmy pod koniec stycznia. Wówczas dla Telewizji Proart wypowiedzieli się przedsiębiorcy prowadzący biznesy w rynku.

Mieszkańcy w ankiecie są pytani o to, jak oceniają niedobór miejsc parkingowych w poszczególnych częściach miasta oraz – jeśli nie zgadzają się z pomysłem wprowadzenia strefy płatnego parkowania – jaki mają pomysł na rozwiązanie problemu niedoboru wolnych miejsc parkingowych w centrum Ostrzeszowa.

Konsultacje rozpoczęły się 15 marca i potrwają do 9 kwietnia. Ankiety złożone po tym terminie, nie będą brane pod uwagę.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick