Kiedy otwarcie dwunastego ronda w Jarocinie?

W Jarocinie trwa budowa kolejnego ronda. Jak zapewniają przedstawiciele miasta, prace zbliżają się do końca. Otwarcie skrzyżowania przy Spichlerzu Polskiego Rocka przywróci ruch w tej części miasta. Prawdopodobnie wpłynie też na zmniejszenie korków w związku z tym, że kierowcy są zmuszeni korzystać z ograniczonej liczby dróg, aby dotrzeć do celu.

Popis Pogoni i bramka „stadiony świata” w wykonaniu Filipa Szewczyka

To był weekend Pogoni Nowe Skalmierzyce, która pokonała na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg 3:1. To pierwsza porażka wicelidera w tym sezonie. Na uwagę zasługuje też bramka Filipa Szewczyka. Był to gol z gatunku "stadiony świata".

Nowe drogi i parking za ponad 500 tys. zł

Ulica Spokojna w Chwaliszewie i Glinkowa w Orpiszewie oficjalnie oddane do użytku. W obu miejscowościach nowe drogi wykonano z nawierzchni bitumicznej, a w pierwszej dodatkowo wybudowano parking. Koszt tych inwestycji to ponad 500 tys. zł.

Wrócili z dalekiej podróży. Mistrz Polski lepszy od Trefla

Koszykarze Arged BM Stali wygrali w niedzielę piąte spotkanie w sezonie Energa Basket Ligi. Drużyna prowadzona przez Igora Milicicia pokonała Trefl Sopot 86:78, mimo że w drugiej kwarcie przegrywała już różnicą piętnastu punktów. - Niedopuszczalne jest rozluźnienie na rozgrzewce czy przed meczem. Nie weszliśmy w ten mecz w pełni skoncentrowani. Nie jesteśmy zespołem, który dominuje na parkiecie. Nasza gra opiera się na zespołowości i walce o każdą piłkę. To mi się nie podobało dzisiaj. Cieszę się z tego, że udało się wygrać, mimo wysokiego prowadzenia gości - powiedział po meczu trener Igor Milicić.

„Lekcje z niespodzianką”, czyli niestandardowe zajęcia w ostrowskiej „czwórce”

Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim od września funkcjonuje w budynku dawnej Szkoły Uczniów Kreatywnych przy ulicy Waryńskiego. Nowa, dużo większa placówka to też dużo większe możliwości. Dyrekcja organizuje dla uczniów niestandardowe zajęcia. Są to między tzw. „lekcje z niespodzianką”.

Blisko 3 mln zł i kilka miesięcy pracy. Trwa gruntowny remont...

Siedziba Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Branżowej Szkoły I Stopnia w Odolanowie przechodzi gruntowną modernizacje. Większość prac dotyczy szeroko rozumianej termomodernizacji budynku. Jest to jedna z ostatnich placówek oświatowych na terenie gminy, która potrzebowała remontu. Koszt inwestycji to blisko 3 mln zł, z czego ponad 1 mln pochodzi z zewnętrznego dofinansowania.

Miliony na pleszewską chirurgię onkologiczną

Pleszewskie Centrum Medyczne otrzyma z ogólnej rezerwy budżetowej blisko trzy miliony złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację i przebudowę pomieszczeń, by zwiększyć dostępność do chirurgii onkologicznej.

On ma talent! Jurorzy go docenili [ZDJĘCIA]

To był dzień Błażeja Danielewicza. Artysta z Ostrowa Wielkopolskiego wziął udział w Mam Talent TVN i wprawił jury w osłupienie, przygotowując portret Agnieszki Chylińskiej stworzony z nici zaplecionych na gwoździe. Pasjonat string artu usłyszał legendarne "trzy razy tak" i przeszedł do kolejnej rundy.

Śmiertelny wypadek w powiecie kępińskim. Nie żyje 22-letni mężczyzna

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie między Miechowem a Domasłowem (gmina Perzów, powiat kępiński). Zginął 22-letni mieszkaniec gminy Dziadowa Kłoda (powiat oleśnicki). Czynności pod nadzorem prokuratora prowadzi grupa dochodzeniowo-śledcza.
video

Film ostrowskiej aktorki i reżyserki zostanie pokazany na festiwalu w Nowym...

W trakcie trwającego Chelsea Film Festival w Nowym Jorku premierę ma film Moniki Ekiert. To aktorka pochodząca z Ostrowa Wielkopolskiego, która tą produkcją zadebiutowała w roli reżyserki. Dla Telewizji Proart i portalu wlkp24.info opowiedziała o tym, jak powstawał film oraz o karierze aktorskiej w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Jak mówi, jej amerykański sen właśnie się spełnia.
video

Piękny gest! Pieniądze ze zrzutki trafiły do domu dziecka [WIDEO]

Lider żużlowej Arged Malesy Ostrów - Grzegorz Walasek, w sobotę przekazał pokaźną kwotę na Dom Dziecka w Pleszewie. Kwota 13 320 złotych została zebrana przez kibiców ostrowskiej drużyny po tym, jak Główna Komisja Sportu Żużlowego ukarała zawodnika za słowa wypowiedziane w wywiadzie telewizyjnym. Walasek skrytykował działaczy za działania, które miały miejsce w związku z Indywidualnymi Mistrzostwami eWinner 1. Ligi w Gdańsku. - Wiedziałam, że kibice mnie poprą. Każdy ma prawo mówić to co myśli. Jeżeli nie obrażamy nikogo, to dlaczego mamy ponosić karę za to - mówiła w sobotę Paulina Owczarek, organizator zrzutki.

Nie żyje 69-letni mężczyzna. Tragiczny wypadek na dworcu kolejowym

Nie żyje 69-letni mężczyzna, który prawdopodobnie wysiadł z pociągu po sygnale odjazdu. Do tragedii doszło na dworcu kolejowym w Kępnie. Mimo podjętej reanimacji, w wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł. Do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 11.00 na dworcu kolejowym w Kępnie.

Twitter

637ObserwującyObserwuj
Pokaż więcej...