2.10.2022

Oglądaj codziennie w Telewizji Proart godz.: 17:20, 20:00, 22:30

Rozdawali sadzonki za darmo. Przybliżamy cel akcji „SadziMY”

Buk, sosna, lipa i klon – to gatunki drzew, które w ramach akcji „SadziMY” rozdawali pracownicy Nadleśnictwa Antonin. Sadzonki można było odebrać za darmo i wkopać na przykład do przydomowego ogrodu, a potem dbać o nie i patrzeć, jak rosną. Wszystko po to, bo poszerzać świadomość ekologiczną, ale też sprawić, by wokół nas było więcej zieleni.

Nie żyje Krzysztof Sip – znany jarociński fotograf i pasjonat motoryzacji

W sobotę, 1 października po długiej chorobie zmarł Krzysztof Sip. Jarocinianin był znanym fotografem, który na swoich zdjęciach uwieczniał całe pokolenia mieszkańców miasta. Pasjonował się też dawną motoryzacją, o której mógł opowiadać godzinami.

Ogólnopolski protest przeciwko CPK i KDP. W Warszawie byli też mieszkańcy...

Mieszkańcy południowej części Wielkopolski protestowali w sobotę w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim. Razem z przedstawicielami innych regionów Polski wyrazili w ten sposób sprzeciw wobec budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz Kolei Dużych Prędkości, które mogą spowodować wywłaszczenie należących do nich gruntów.

Podejrzany o kradzież katalizatorów został zatrzymany przez policję

Kaliscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież katalizatorów. Było to możliwe dzięki świadkowi zdarzenia. Wiadomo, że poszkodowanych jest co najmniej pięć osób, ale liczba może być większa. Trwa poszukiwanie pokrzywdzonych.

Beata Maj nową dyrektor krotoszyńskiego szpitala. Wiemy, czym zajmie się najpierw

Beata Maj, a więc dotychczasowa dyrektor ds. administracyjno-finansowych Szpitala Powiatowego w Krotoszynie została nową szefową tej placówki. Oficjalnie przejęła stery 28 września. Umowa obowiązuje przez sześć lat.

Rejestr ciąż. Od dziś lekarze mają obowiązek wpisywać dane o odmiennym...

Do tej pory mogli, ale nie musieli. Jednak od 1 października wpisywanie przez personel medyczny informacji o ciąży pacjentki jest obowiązkowe. Ma ułatwić lekarzom pracę tak, by w przypadkach zagrożenia czy ratowania życia od razu wiedzieli, np. jakich leków nie podawać kobiecie. Przeciwnicy tak zwanego "rejestru ciąż" twierdzą z kolei, że spis ogranicza prawa żeńskiej części społeczeństwa.

In vitro w Przygodzicach. Sprawdź, jak skorzystać z programu

5 września ruszyły zapisy dla mieszkańców Gminy Przygodzice do programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, czyli popularnego in vitro. Realizowany jest on we współpracy z samorządem Województwa Wielkopolskiego. Jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z dofinansowania? Piszemy o tym na wlkp24.info.
video

Jesienny rozkład jazy Ostrzeszowskiego Centrum Kultury

Jesień w Ostrzeszowie pod względem kulturalnym zapowiada się ciekawie. Cały październik zapełniony jest koncertami i wydarzeniami artystycznymi. Coś dla siebie znajdą zarówno fani muzyki rozrywkowej, jak i klasycznych dźwięków.
video

Arged KPR wraca do gry. Emocje gwarantowane! [WIDEO]

Arged KPR Ostrovia ma już za sobą dwa domowe mecze, a przed sobą trzeci i to z silną w tym sezonie drużyną Torus Wybrzeża Gdańsk. Ekipa z Trójmiasta ma na koncie cztery zwycięstwa w czterech meczach, będąc objawieniem sezonu PGNiG Superligi. Ostrowianie są także na fali po ostatnim zwycięstwie w Opolu. To wszystko sprawia, że kibiców czekają kolejne emocje, pewnie do ostatnich sekund. Początek meczu Ostrovia – Wybrzeże w niedzielę o godz. 15:00.
video

BM Stal w formie? Kolejny sprawdzian w Słupsku [WIDEO]

Koszykarze BM Stali Ostrów Wielkopolski mają przed sobą drugi mecz w rozgrywkach Energa Basket Ligi. W niedzielę zagrają na wyjeździe z Czarnymi Słupsk, którzy w tygodniu rywalizowali we Francji w eliminacjach FIBA Europe Cup. Czy to może mieć znaczenie w ligowym starciu, o to pytamy m.in. trenera żółto-niebieskich Konrada Kaźmierczyka.

Strażak z Ostrowa został zastępcą komendanta w Krotoszynie

Ostrowski strażak pochodzący z Zacharzewa mł. bryg. Zbigniew Foltyniewicz został awansowany na zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie. W piątek odebrał akt z rąk Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Dariusza Matczaka. Służbę na nowym stanowisku rozpocznie oficjalnie 1 października.
video

Przedszkole i żłobek otwarte. Sprawdź, co kryje budynek przy Dobrej

Przedszkole i żłobek przy ul. Dobrej w Ostrowie Wielkopolskim zostały oficjalnie otwarte. Choć dzieci uczą się tam i bawią od 1 września, uroczystości odbyły się w ostatni dzień tego miesiąca.

Twitter

637ObserwującyObserwuj

[custom-twitter-feeds]