Ma 101 lat. Pokonała koronawirusa!

1
Fot. Cristian Newman / Unsplash
101- letnia pani Franciszka z powiatu kaliskiego pokonała koronawirusa. Informację potwierdził Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, który podał tę informację do publicznej wiadomości. To jedna ze 110 osób w powiecie kaliskim, które wygrały z COVID-19.

Coraz więcej dobrych wiadomości napływa z naszego regionu w związku z koronawirusem. 101-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego, chorująca na COVID-19, wyzdrowiała. Taką informację podał Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Pani Franciszka była leczona w szpitalu zakaźnym w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej. Teraz będzie mogła wrócić do domu.

ZOBACZ: Ostrów. Drugie centrum pobrań drive-thru otwarte. Wojewoda zapowiada kolejne

Pacjentka jest jedną z 722 osób w Wielkopolsce i 110 w powiecie kaliskim, które pokonały koronawirusa. Powiat kaliski jest drugim co do liczby ozdrowieńców w województwie. Najwięcej osób wyzdrowiało do tej pory w powiecie krotoszyńskim (165).

Kolejną dobrą informacją jest fakt, że w poniedziałkowym raporcie Ministerstwa Zdrowia, który został opublikowany przed południem, nie odnotowano ani jednego nowego zakażenia w naszym regionie. Resort poinformował o trzech osobach chorych na COVID-19 z powiatów: poznańskiego (2) i wągrowieckiego (1).

ZOBACZ: Przyjęcia w szpitalach wstrzymane. Pacjenci zakażeni koronawirusem

Liczba ozdrowieńców w naszym regionie

  1. Powiat krotoszyński – 165 osób
  2. Powiat kaliski – 110
  3. Powiat pleszewski – 73
  4. Powiat ostrowski – 43
  5. Powiat ostrzeszowski – 12
  6. Powiat kępiński – 10
  7. Powiat jarociński – 5
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick