Łukasz Błaszczyk kolejny raz w Szybowcowej Kadrze Narodowej

0
Powołanie do Szybowcowej Kadry Narodowej na zbliżające się wielkimi krokami 35. Szybowcowe Mistrzostwa Świata FAI w Michałkowie otrzymał pilot Aeroklubu Ostrowskiego Łukasz Błaszczyk. To złoty medalista Mistrzostw Europy w Rieti z 2015 roku (klasa standard) oraz zdobywca brązowego medalu mistrzostw Europy w Michałkowie w 2013 roku (klasa klub). Na swojej ziemi powalczy o medale w klasie standard.

Historia Łukasz Błaszczyka jako pilota szybowcowego musi mieć swój początek na lotnisku w Michałkowie. To tutaj pod opieką instruktorów zdobywał pierwsze szlify w tym sporcie. Tutaj także wracał wielokrotnie jako uczestników zawodów, także tych na poziomie międzynarodowym. Sukcesem zakończył się występ Błaszczyka podczas 17. Szybowcowych Mistrzostw Europy, które odbywały się w lipcu 2013 roku w Michałkowie. Pilot na swoim lotnisku zdobył brązowy medal w klasie club i był autorem jednego z najbardziej widowiskowych lądowań zarejestrowanych przez kamery Telewizji Proart. Warto dodać, że był to jego debiut w imprezie o randze europejskiej.

W 2015 roku pilot AO sięgnął po złoto w 18. Szybowcowych Mistrzostwach Europy FAI we włoskim Rieti. Wówczas zdobył tytuł Mistrza Europy w klasie standard. Błaszczyk jest autorem jednego z najdłuższych lotów w historii polskiego szybownictwa. W 2016 roku zasiadł za sterami Diany 2 i w 10 godzin oraz 15 minut pokonał odległość 1005 kilometrów.

38-letni Błaszczyk na co dzień jest pilotem Polskich Linii Lotniczych LOT. Jarocinianin otrzymał właśnie powołanie do Szybowcowej Kadry Narodowej na mistrzostwa, które będą odbywać się w lipcu w Michałkowie. Tym razem będzie to impreza o randze ogólnoświatowej. Pilot będzie reprezentował Aeroklub Ostrowski oraz Polskę w klasie standard. Do podostrowskiego Michałkowa zjedzie się ponad 100 pilotów z całego świata. Obok Błaszczyka do kadry narodowej powołano także najsłynniejszego polskiego szybownika Sebastiana Kawę.

Sebastian Kawa – szybowcowy Mistrz

https://wgc2018.pl/pl/

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick