Lubisz ćwiczyć na świeżym powietrzu? W październiku powstaną trzy nowe Otwarte Strefy Aktywności

6
Fot. UM Ostrów
W ostatnich latach bardzo modny stał się zdrowy tryb życia. Karnety w siłowniach są stosunkowo drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Dobrym rozwiązaniem są Otwarte Strefy Aktywności (OSA), czyli tzw. siłownie „pod gołym niebem”. W Ostrowie Wielkopolskim powstaną kolejne trzy. Budowa ruszy już w sierpniu, a jej zakończenie zaplanowane jest na 15 października.

W Ostrowie Wielkopolskim powstaną trzy nowe Otwarte Strefy Aktywności. Pojawią się przy ulicy Dwernickiego, Chełmońskiego i Truskawkowej. – Znajdą się tam urządzenia siłowni zewnętrznych, ale także strefy relaksu: stoliki szachów, warcabów, chińczyka, a także panele interaktywne. Przy wejściach zamontowane zostaną stojaki na rowery i ławki. Zastosowane zostaną tam także rozwiązania i usprawnienia dla osób niepełnosprawnych – wymienia prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

ZOBACZ TEŻ: Gmina Nowe Skalmierzyce. Powstaną Otwarte Strefy Aktywności

Siłownia plenerowa na Chełmońskiego i Truskawkowej będzie składała się z takich samych urządzeń. Znajdą się tam m.in. fitness biegacz, fitness orbitrek i wioślarz. Natomiast przy Dwernickiego pojawi się biegacz, wycisk siedzący oraz wahadło podwójne. „Koszt tego przedsięwzięcia to nieco ponad 200 tys. zł. Nasze Miasto uzyskało na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 75 tys. zł” – czytamy na stronie urzędu.

Strefy aktywności przy wszystkich trzech ulicach będą miała taką samą wielkość, zajmą powierzchnię 255m2. Na przetarg ogłoszony przez ostrowski urząd zgłosiły się dwa podmioty. Lepszą ofertę przedstawiła firma z Torunia, która już w sierpniu zacznie budowę. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na połowę października br.

Ogólnodostępne strefy do ćwiczeń są widoczne już w całym kraju. OSA to rządowy program Ministerstwa Sportu i Turystyki, który ma zachęcić do aktywności sportowej, a także zintegrować mieszkańców miast i wiosek.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. PANI PREZYDENT NA OLBRZYMIM OSIEDLU PAWŁA PROSIMY ,O ŁAWKI , DUŻO ŁAWEK , BO OSIEDLE TO 80 % EMERYCI ,IDĄC Z MIASTA, A TO DOŚĆ DALEKO OD OSIEDLA I DOMU , CHCEMY LATEM ZWŁASZCZA LATEM , GDZIE TE LATA Z ROKU NA ROK CORAZ BARDZIEJ UPALNE ,PO DRODZE SPOCZĄĆ . MOŻE PANI PREZYDENT BEDZIE TAK UPRZEJMA I PRZYCHYLI SIE DO PRÓŚB LUDZI STARSZYCH OSIEDLA. ZA CO Z GÓRY DZIĘKUJEMY.

  2. Na każdym osiedlu są emeryci!!! Osiedle Jana Pawła musi poczekać! Już dosyć inwestycji w tym osiedlu!!!! Pozdrawiam wszystkie osiedla!!!!

  3. Nie wiem czy to jest takie mądre ,robienie w środku podwórka przy Chełmońskiego na osiedlu ,pod blokami ,,SIŁOWNIE ZEWNĘTRZNĄ ,, przecież przy ulicy Chełmońskiego ,można taka siłownię ,zrobić za garażami ,tam jest olbrzymi plac. ,a nie robić siłownie ludziom pod balkonami . Latem będą tam posiadówki ,do połowy nocy ,będą krzyki młodzieży , pijaństwo ,bo tak się dzieje przy Konopnickiej na placu gdzie znajdują się siłownie zewnętrzne. Dlatego prosimy ,nie róbcie tej siłowni ,na placu od strony podwórka ,tylko zróbcie siłownie za garażami .

  4. No tak to prawda ,nie musi być ta siłownia na środku podwórka , przy Chełmońskiego latem będzie za duży hałas ,jest przecież sporo miejsca ,za garażami .

  5. Ja się wychowałem na Chełmońskiego , miedzy blokami zawsze był plac zabaw i nikomu to nie przeszkadzało, za garażami było dzikie boiska do kosza i piłki nożnej.Teraz wszystko wszystkim przeszkadza.Pozdrawiam

  6. Ja też nie jestem za tym ,żeby w środku podwórka robić siłownie ,przy Chełmońskiego między blokami to będzie przeszkadzać latem ludziom tam mieszkającym .Jeśli takie coś ma powstać ,SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA , powinni najpierw zapytać o to lokatorów tam mieszkających ,czy wyrażają zgode , a nie żeby ktoś sam podejmował decyzję , nie pytając tam ludzi mieszkających w blokach. Ktoś wyżej napisał ze jest sporo miejsca na łące za garażami , przy Chełmońskiego oczywiście tam na SIŁOWNIE TO IDEALNE MIEJSCE.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick