LOTdoDomu: Samolot z Polakami na pokładzie wyląduje dziś na poznańskim lotnisku

3
Fot. pixabay.com
Samolot pasażerski z Polakami na pokładzie wyląduje dziś na poznańskim lotnisku Ławica - poinformował wojewoda wielkopolski. Nie podano informacji, ile dokładnie polskich obywateli znajduje się na pokładzie, ani gdzie przejdą kwarantannę.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki nie podaje szczegółowych informacji. Wiadomo jednak, że wszystko zarówno dla powracających obywateli, jak i dla służb medycznych jest przygotowane. Pierwsze doniesienia mówiły o lądowaniu o godzinie 19.40. Z tych najnowszych wynika, że może nastąpić godzinne opóźnienie. –  Dziś ląduje pierwszy samolot z Polakami na pokładzie, którzy z Teneryfy dotrą do Poznania. Służby Wojewody zabezpieczyły miejsca kwarantanny dla osób, które nie mogą odbyć kwarantanny w warunkach domowych.  Trwa wydawanie maseczek oraz odzieży ochronnej (podstawowej) dla zespołów ratownictwa medycznego, zespołów „wymazowych” i transportów COVID-19 – informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

CZYTAJ: Zwierzęta domowe poddawane eutanazji? Z obawy przed koronawirusem. GIW apeluje!

Nie są znane także informacje dotyczące tego, ile osób pochodzi z regionu południowej Wielkopolski. Obywatele Rzeczpospolitej wracają do kraju w ramach rządowego projektu „#LOTdoDomu”. Polski przewoźnik zorganizował loty czarterowe do Polski z całego świata. Jest to efekt wprowadzenia przez premiera Mateusza Morawieckiego stanu zagrożenia epidemicznego i zamknięcia granic m.in. powietrznych dla lotów międzynarodowych. Wszyscy obywatele kraju, którzy wylądują na lotniskach są poddani przymusowej, 14-dniowej kwarantannie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

    • Komorowski twierdził, że polski lotnik poleci nawet na wrotach od stodoły. Chcącyć kupić mieszkanie zachęcał, aby zmienili pracę i zaciągneli kredyt. Prezydentowi Obamie doradzał pilnować swojej żony z obawy przed zdradą. Skazany na busa łączy się w bulu i nadzieji z KO MO rowskim. Uczeń szkoły podstawowej nie pozwlił by na takie byki. I kto tu ma pustą głowe?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick