Lech Poznań ma patronat nad Jarotą. Co to oznacza?

1
Przedstawiciele Jaroty Jarocin, Lecha Poznań i burmistrz Jarocina podczas inauguracji współpracy pomiędzy klubami / fot. UM Jarocin
KKS Lech Poznań porozumiał się z Jarotą Jarocin i został klubem patronackim. Porozumienie o współpracy podpisano w budynku klubowym JKS-u. Finalizacja starań pozwoli na pogłębienie współpracy, co ma się przełożyć przede wszystkim na lepsze szkolenie dzieci i młodzieży.

Współpraca pomiędzy Lechem Poznań a Jarotą Jarocin będzie kilkuwymiarowa. Przede wszystkim chodzi o poprawę szkolenia. Młodzieżowe drużyny JKS-u będą mogły od teraz uczestniczyć w turniejach organizowanych przez Kolejorza dla poszczególnych grup wiekowych. Trenerzy Akademii Piłkarskiej Jaroty będą też mogli wziąć udział w szkoleniach.

CZYTAJ TEŻ: Będzie więcej elektryków w Ostrowie? MZK szuka możliwości

Jarociński klub od lat rozwija system szkolenia młodzieży, chcąc stawiać na wychowanków. Ma w tym aspekcie bogate tradycje. To właśnie pierwsi wychowankowie uratowali Jarotę przed upadkiem. Kilka lat temu w sądzie złożono już dokumenty pozwalające na rozpoczęcie procedury likwidacyjnej klubu. Wtedy Krzysztof Matuszak, Mirosław Czajka, Piotr Garbarek i Piotr Skokowski zdecydowali wziąć na siebie ciężar odbudowy zadłużonego klubu, będącego w rozsypce. W kilkadziesiąt miesięcy postawili go na nogi, porozumieli się z władzami miasta, odbudowali go sportowo i dzisiaj walczą o utrzymanie się w grupie mistrzowskiej III ligi, grupy II.

W uroczystym podpisaniu umowy, która odbyła się w budynku klubowym Jaroty, wzięli udział: dr Robert Śliwowski – koordynator projektu klubów partnerskich Lecha Poznań i Tadeusz Jaros – skaut Kolejorza. JKS reprezentowali: Krzysztof Matuszak – prezes, oraz członkowie: Mirosław Czajka, Artur Tomczak i Dariusz Chodorowski.

CZYTAJ TEŻ: Nie czerwone, a niebieskie serce na nakrętki stanęło w Krotoszynie

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick