Nie czerwone, a niebieskie serce na nakrętki stanęło w Krotoszynie

0
Fot. KPP Krotoszyn
Serca na plastikowe nakrętki robią się coraz bardziej popularne. Własne, niebieskie zamontowali policjanci z Krotoszyna. Mundurowi chcieli dołożyć swoją cegiełkę do zbiórki na rzecz chorych dzieci z regionu.

Niebieskie serce stanęło pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Jego wykonanie oraz zamontowanie zostało opłacone z pieniędzy krotoszyńskich policjantów. Wiemy, że pieniądze ze sprzedaży plastikowych nakrętek zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz wózków inwalidzkich dla dzieci z regionu powiatu krotoszyńskiego. – Zachęcamy wszystkich do udziału w zbieraniu nakrętek na cele charytatywne i wrzucania ich do Niebieskiego Serduszka. Zbędne dla Ciebie nakrętki mogą być niezbędne w ratowaniu zdrowia i życia dzieci!” – zachęcają krotoszyńscy policjanci. Pierwsze nakrętki już wpadły do środka!

Takie same serca lecz w kolorze czerwonym można już zobaczyć na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego, Ostrzeszowa, Jarocina i Pleszewa, choć w tym ostatnim mieście pojemnik ma kształt wieży z herbu miasta.

Warto pamiętać, że do tego typu pojemników można wrzucać nakrętki niezależnie od koloru czy kształtu. Odpowiednimi są m.in. -te od butelek po napojach, kawie, mleku i jogurtach, ale także nakrętki po chemii gospodarczej, czyli po płynach do zmywania, płukania i szamponach. Ważne, aby nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów. Jeśli mają one np. tekturowe uszczelki, to należy je usunąć przed wyrzuceniem wrzuceniem ich serca, wieży bądź innego pojemnika przeznaczonego do tego celu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick