Które przystanki będą zielone i “inteligentne”? Trwa głosowanie

1
Opis: fragment grafiki promującej głosowanie na zielone przystanki / źródło: fb.com/pleszewmiasto.otwarte
Na fanpage'u Miasta i Gminy Pleszew trwa głosowanie, którego efektem będzie wybór dwóch z trzech przystanków. Wiosną zostaną zamienione w miejsca pełne zieleni. To inicjatywa w ramach projektu Smart Pleszew. Efektem mają być pierwsze zielone przystanki autobusowe.

Już za kilka miesięcy na terenie Pleszewa pojawią się pierwsze zielone przystanki autobusowe. O tym, gdzie się znajdą, zadecydują mieszkańcy. A właściwie już decydują, bo

25 stycznia ruszyło głosowanie na fanpage’u Urzędu Miasta i Gminy Pleszew.

Do wyboru są trzy lokalizacje przy ulicach: Szpitalnej, Św. Ducha i Reja. Dwa z tych przystanków wiosną zostaną zamienione z tradycyjnych wiat w miejsca przepełnione zielenią. To inicjatywa w ramach projektu Smart Pleszew. “Do konsultacji wybrano przystanki w mieście najbardziej obciążone ruchem pasażerskim” – wyjaśniają urzędnicy.

CZYTAJ TEŻ: Pleszewska dziennikarka nową dyrektorką Biblioteki Publicznej!

Zielone przystanki to miejsca, w których roślinność nawadniana wodą opadową pochłania hałas, smog i chłodzi powietrze. Dodatkowo takie przystanki – jak sama nazwa wskazuje – staną się bardziej “inteligentne” (ang. smart). Zostaną wyposażone w panele fotowoltaiczne, oświetlenie zmierzchowe i ładowarki USB. Dojdzie zatem do sprzężenia przyrody z technologią.

Głosowanie trwa do niedzieli 7 lutego. Wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości, a po rozstrzygnięciu zabawy, wykonawca przystąpi do prac związanych z przekształceniem wybranych przystanków w bardziej zielone miejsca.

LINK DO GŁOSOWANIA

Opis: grafika promująca głosowanie na zielone przystanki / źródło: fb.com/pleszewmiasto.otwarte
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick