Pleszewska dziennikarka nową dyrektorką Biblioteki Publicznej!

2
Zuzanna Musielak-Rybak wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Pleszew. Lokalna dziennikarka zastąpi na tym miejscu Elżbietę Mielcarek, która przechodzi na emeryturę. Oficjalną zmianę personalną musi zatwierdzić burmistrz Pleszewa, ale wszystko wydaje się być już przesądzone.

1 kwietnia nastąpi zamiana na stanowisku dyrektora pleszewskiej biblioteki. Nową szefową placówki pozostanie kobieta – Zuzanna Musielak-Rybak, dziennikarka związana z pleszewską kulturą, działająca w mediach od ponad dekady. W przeszłości była m.in. redaktor naczelną Gazety Pleszewskiej oraz szefową portalu pleszew.naszemiasto.pl. – Zostawiam pracę w mediach, ale oczywiście liczę na udaną współpracę z moimi obecnymi koleżankami i kolegami po fachu – mówi w rozmowie z redakcją portalu wlkp24.info.

CZYTAJ TAKŻE: Gazeta Pleszewska po 30 latach znika z rynku. Co dalej?

Zuzanna od wielu lat działa w środowisku lokalnej kultury i angażuje się w różnego rodzaju wydarzenia. – Pleszewska kultura jest mi bliska od dawna. Angażowałam się w różne społeczne inicjatywy, prowadziłam dyskusyjny klub filmowy, więc możliwość współdecydowania o kształcie życia kulturalnego miasta wydała mi się szalenie ciekawym wyzwaniem – zdradza.

W konkursie nie miała konkurencji, była jedyną kandydatką na to stanowisko. Jej wizja prowadzenia biblioteki przekonała komisję konkursową i to właśnie Zuzanna Musielak-Rybak poprowadzi placówkę. – Moją wizję prowadzenia biblioteki oparłam na trzech hasłach: kontynuacja – innowacja – współpraca. Chciałabym czerpać z rozwiązań, które wypracowała obecna dyrektor biblioteki ze swoim zespołem, ale też tchnąć w mury biblioteki trochę świeżości i nowych pomysłów. Moje doświadczenie zawodowe chcę wykorzystać w szerokiej promocji biblioteki. Wiem, że komisji na pewno spodobało się moje przekonanie o potrzebie powiązania działań kulturalnych z tematyką pleszewskiej kolejki wąskotorowej i pogłębieniu współpracy z Domem Kultury – mówi pleszewska dziennikarka.

Zuzanna Musielak-Rybak w mediach będzie pracować do końca marca. 1 kwietnia obejmie stery Biblioteki Publicznej. Zastąpi na tym stanowisku wieloletnią szefową – Elżbietę Mielczarek, która po 17 latach pracy na tym stanowisku przechodzi na zasłużoną emeryturę.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick