Kto posprząta ten bałagan? Oni! I to nie po raz pierwszy

5
Na 17, 18 i 19 września zaplanowaną Jesienne Sprzątanie Ostrowa Wielkopolskiego". To druga akcja z cyklu zbierania śmieci z przestrzeni publicznej. W pierwszej wzięło udział niemal 2000 osób. Zebrano 9 ton odpadów. Teraz ponownie odbędzie się oczyszczanie miasta zwieńczone festynem rodzinnym na terenie Szkoły Podstawowej nr 4.

Grupa mieszkańców zrzeszona pod hasłem „Ostrów – Lubimy pomagać” zachęca do udziału w rozpoczynającej się akcji sprzątania miasta. Nie pierwszej. Poprzednia cieszyła się ogromną popularnością. Zaangażowały się w nią różne grupy społeczne, a także organizacje. Podstawione kontenery szybko wypełniono odpadami zalegającymi w lasach.

Wówczas zebrano 9 ton odpadów, a w akcji wzięło udział niemal 1700 osób.

Właśnie na kanwie tamtego sukcesu zdecydowano o zorganizowaniu kolejnej akcji sprzątania. Kontenery na śmieci zostaną ustawione na Piaskach, na osiedlu Zębców, obok Areny Ostrów, Stadionu Miejskiego, Parku 3 Maja i na Kozim Borku. Organizatorzy zapowiadają też tworzenie mobilnych punktów w zależności od tego czy w konkretnej lokalizacji zostanie zapełnionych dużo worków. Jeśli w pobliżu nie będzie kontenera, organizator wyśle zdjęcie do Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami, a pracownicy spółki wyślą tam dodatkowy kontener.

CZYTAJ TEŻ: Telewizja Proart włączyła się w akcję sprzątania śmieci [ZDJĘCIA]

Niektóre lokalizacje powielają się z wcześniejszymi, a to dlatego, że są najczęściej zaśmiecane przez mieszkańców. To właśnie po ich wizytach w tych i wielu innych miejscach inni muszą zakładać rękawice, sięgać po worki, aby odkopać miasto spot śmieci pozostawionych tam, gdzie nie trzeba, a nawet nie można wyrzucać.

– Jesienne sprzątanie Ostrowa Wielkopolskiego to kontynuacja wiosennej akcji. 17, 18 i 19 września ponownie będziemy sprzątali miasto. Spółki RZZO i MZO zobowiązały się, że jeśli ktoś natrafi na dzikie wysypiska, to wyśle tam śmieciarki. Wystarczy, że osoby sprzątające konkretne lokalizacje, poinformuje o tym koordynatora zbiórki – wyjaśnia Szymon Matyśkiewicz, pomysłodawca akcji.

Sprzątanie Ostrowa zostanie zwieńczone festynem rodzinnym dla wszystkich pokoleń, który odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej. Szczegóły w materiale wideo.

Telewizja Proart oraz portal wlkp24.info są patronami medialnymi tej akcji.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. To się ucieszą spółki miejskie. Mieszkańcy nie dość że płacą podatki to jeszcze odwalają za nie robotę. Hurrrra szacunek naiwnym…

    • A Ty myślisz „uchachany „że te śmieci to kosmici zostawili???? Sprzątamy sami po sobie.

  2. Ano, już dawno powinna być wysoka kaucja na butelki i to wszystkie… plastikowe, setki, browary ! Żuliki ładnie by wysprzątali miasto. A tak to my za nich sprzątamy ale też za bezmyślne głowy których w naszym kraju niemało .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick