Tapczany z lasów pojadą na wysypisko

2
Fot. screen z fanpage'a Ostrów - lubimy pomagać
W miniony weekend trwała akcja sprzątania ostrowskich lasów. Przy wejściach do Parku 600-lecia (tzw. Koziego Borku) przy końcu Al. Solidarności i do Lasu Bagatela (od strony osiedla Pruślin) na końcu ul. Świetlicowej przy zbiorniku retencyjnym ustawiono kontenery. Wypożyczyła je spółka ZOiGO MZO, a zadaniem mieszkańców było posprzątanie zielonych przestrzeni z tego, co część mieszkańców postanowiła do nich wnieść. A "skarby" były przeróżne. Od foliowych reklamówek przez butelki, a na wersalkach kończąc.

Mieszkańcy chętnie włączyli się w akcję sprzątania lasów zorganizowaną przez Szymona Matyśkiewicza i osoby zrzeszone wokół inicjatywy “Ostrów – lubimy pomagać”.

“Dużo osób uczestniczyło w tej akcji, z czego bardzo się cieszymy i dziękujemy za zgłaszanie nowych, zaśmieconych miejsc w naszym mieście. Wszystkie kanapy, dywany oraz inne sprzęty gabarytowe zostaną usunięte z lasów” – zapewniają organizatorzy.

Akcja “Pomaganie poprzez lasu sprzątanie” zakończyła się sukcesem mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Było zimno, wietrznie i mokro, ale nie odstraszyło to części mieszkańców. Ci, którzy podzielili się zdjęciami ze sprzątania ostrowskich lasów i oznaczyli je hashtagiem #PomaganiePoprzezLasuSprzatanie otrzymali nagrody niespodzianki. Nagrody zostały wręczone wszystkim tym, którzy oznaczyli naszą akcję i wrzucili zdjęcia na swoje profile. Natomiast do osób, z którymi nie mieliśmy okazji się spotkać na leśnych ścieżkach, zostaną wysłane wiadomości z informacją, gdzie należy odebrać upominki” – dodają.

Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w sprzątanie i zapowiadają, że na jednej akcji się nie skończy. Choć można przyklasnąć zapałowi uczestników tej inicjatywy, należy jednak pamiętać, że tego typu akcje nie musiałyby być organizowane, gdyby inna część mieszkańców przestrzegała elementarnych zasad i postępowała zgodnie z prawem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick