Telewizja Proart włączyła się w akcję sprzątania śmieci [ZDJĘCIA]

3
Ekipa Telewizji Proart i portalu wlkp24.info włączyła się w akcję sprzątania Ostrowa Wielkopolskiego. Od rana na terenie miasta trwa zbieranie odpadów, które ktoś wyrzucił w najmniej odpowiednim do tego miejscu. Wielu mieszkańców zaangażowało się w sprzątanie tego bałaganu. O efektach opowiemy w piątkowych Wydarzeniach o 17.20, 20.00 i 22.30.

W piątek od rana w różnych punktach miasta można zauważyć grupy ludzi sprzątających tereny zielone. To akcja “Wiosenne sprzątanie Ostrowa Wielkopolskiego” zorganizowana przez Szymona Matyśkiewicza oraz grupę lokalnych aktywistów z Eko-Ostrowianie i Ostrów – Lubimy pomagać.

CZYTAJ TEŻ: Ktoś zostawił w lesie 2 miliony ton śmieci. Rusza cię to? A powinno!

Śmieci zalegają w lasach, parkach, na placach i w wielu innych miejscach. Niektórzy nic sobie z tego nie robią, inni wręcz przeciwnie. W wielkie sprzątanie Ostrowa zaangażowaliśmy się także my – dziennikarze Telewizji Proart i portalu wlkp24.info. Wybraliśmy się na Piaski, a więc w jedno z najczęściej obleganych przez mieszkańców miejsc.

Ustawiony tam kontener, który został podstawiony właśnie w związku ze sprzątaniem tego terenu, szybko się zapełnił. Nasza grupa znalazła na Piaskach wiele przedmiotów, które zdecydowanie nie powinny się tam znaleźć. To m.in. garnek, damską torebkę, butelki, puszki, folie, jednorazowe reklamówki

Praca wre także w innych częściach miasta. O jej przebiegu poinformujemy w piątkowych Wydarzeniach Telewizji Proart o 17.20, 20.00 i 22.30.

Telewizja Proart i wlkp24.info sprzątają na Piaskach

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. To teraz już gminy nie są odpowiedzialne za śmieci na swoim terenie i ludzie muszą sprzątać? Jak obecnie wygląda sytuacja z odpadami typu zderzak samochodu, dokąd go można zawieźć jak sobie sam wymienię? W tej sytuacji proponuję podnieść ceny, bo są za małe. 😉

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick