Książka w wyprawce. Czyli jak wprowadzić dziecko w świat literatury

0
„Mała książka – wielki człowiek” – to hasło akcji, w którą zaangażowała się ostrowska Biblioteka Publiczna. W jej ramach każdy młody czytelnik w wieku przedszkolnym dostanie atrakcyjnie wydaną książkę, a rodzic kilkunastostronicowy przewodnik, jak wprowadzać dziecko w świat literatury.

Biblioteka Publiczna im Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim zaangażowała się w ogólnopolską kampanię, której organizatorem jest Instytut Książki. Czwarta edycja projektu kierowana jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Teraz każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki, otrzyma w prezencie specjalnie przygotowaną w ramach projektu wyprawkę. Będzie to książka „Pierwsze czytanki dla…”. – Zawiera ona utwory znanych autorów literatury dziecięcej między innymi Wandy Chotomskiej, Joanny Papuzińskiej, Czesława Janczarskiego – mówi Anna Kondratowicz-Krasińska z ostrowskiej Mediateki.

Drugą książkę w prezencie dostanie rodzic. To poradnik pod tytułem „Książką połączeni” o tym, jak wprowadzić dziecko w świat literatury. Odwiedzający bibliotekę otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdym razem, gdy odwiedzą bibliotekę i wypożyczą minimum książkę z księgozbioru dziecięcego, otrzymają naklejkę, którą powinni nakleić w odpowiednim miejscu na swojej karcie. Po zebraniu dziesięciu naklejek każde dziecko zostanie uhonorowane imiennym dyplomem, potwierdzającym czytelnicze zainteresowania. – Akcja jest przeznaczona do czytelników biblioteki, ale także do tych dzieci, które dopiero się do nas zapiszą – mówi kierowniczka Mediateki Bogna Skrzypczak-Walkowiak.

Obecna akcja jest kolejną, skierowaną do dzieci, w którą włączyła się ostrowska biblioteka. Wcześniej książnica realizowała projekty m.in. „Zaczytani” czy „Cała Polska czyta dzieciom”. – Przedsięwzięcie jest realizowane od drugiej połowy października w bibliotekach w Ostrowie i w powiecie ostrowskim. Zapraszamy do udziału w akcji w bibliotekach: Głównej, Mediatece, Filii nr 6 przy ulicy Wrocławskiej oraz w Filii nr 3 – w szpitalu, a także w czterech bibliotekach gminnych w: Raszkowie, Gorzycach Wielkich, Odolanowie i Sośniach – mówi dyrektor ostrowskiej książnicy Włodzimierz Grabowski.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick