Krotoszyński Festiwal Ognia

0

W zeszłym roku w Krotoszynie grupa zapaleńców skupiona wokół Stowarzyszenia Twoja Alternatywa oraz grupy artystycznej FLOW FIRE&LIGHT SHOW zorganizowała międzynarodowy konkurs grup tańca z ogniem. Wydarzenie wzbudziło zainteresowanie mieszkańców i spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem, również ze strony władz miasta. Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna edycja.

W dniu 24 września krotoszyński rynek zamieni się w kuglarką arenę. Od godziny 14 organizatorzy przewidują liczne atrakcje i zajęcia tematyczne. Na rynku wystąpią pozytywnie zakręceni ludzie z całej Polski, prezentujący różne umiejętności oraz inspirujący najmłodszych. Przewidziano warsztaty i spotkania z artystami cyrkowymi, które mają zapalić młodzież do odnalezienia w sobie ciekawych pasji. Będzie można nauczyć się chodzenia po linie, wykonywania ekstremalnych akrobacji na poweriserach oraz żonglerki. Każdy znajdzie coś dla siebie!

O godzinie 14, 16 oraz 18 zachęcamy wszystkich do zadarcia głów w górę. Nad krotoszyńskim rynkiem zobaczyć będzie można niezwykły pokaz przejścia po linie, zawieszonej na wysokości kilkudziesięciu metrów.

„O godzinie 19.00 ruszamy z głównym punktem programu – międzynarodową galą ogniową. Do Krotoszyna przyjeżdżają 3 grupy z całej Europy (Ukraina, Czechy, Litwa). Zaprezentują one swoje najlepsze pokazy z wykorzystaniem ognia i pirotechniki. Wszystkie przedstawienia odbywać się będą na specjalnie zbudowanej scenie. Dodatkowo, galę fireshow uświetnią swą obecnością finaliści programu Mam Talent – Krystian Minda – fakir ekstremalny, oraz Julian Waglewski- człowiek kręcący się w kole. Zwieńczeniem ognistego wieczoru będzie pokaz niespodzianka” – wyliczają organizatorzy.

Co ciekawe, wszyscy widzowie będą mogli wcielić się w rolę jurorów. Spośród grup uczestniczących w gali ogniowej wybierzmy zwycięzcę. O wygranej zadecyduje największy aplauz widowni. Na jego podstawie przyznamy najbardziej prestiżową z możliwych nagród – nagrodę krotoszyńskiej publiczności.

Imprezie na rynku towarzyszyć będą wydarzenia pod krotoszyńskim kinem. Wyznaczona zostanie strefa street art, gdzie artyści z całej Polski stworzą mural na specjalnie przygotowanej ścianie.

festognia2

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick