Krotoszyn. Aleja wciąż w remoncie, nie ma przejazdu dla samochodów

2
Źródło: UMiG Krotoszyn
Aleja Powstańców w Krotoszynie wciąż w remoncie. Kierowcy muszą przez kilka tygodni liczyć się z utrudnieniami, droga jest wyłączona z ruchu. Dojazd do Rynku przez ulice Polną, Al. Powstańców Wlkp. i Kaliską jest niemożliwy. Przypomnijmy – Aleja jest modernizowana w ramach dużego projektu rewitalizacji.

Aleja Powstańców Wielkopolskich ma docelowo zmienić się nie do poznania. Samorząd od kilku lat realizuje projekt rewitalizacji nie tylko centrum miasta, ale i w przyszłości – w miejscach kulturalnych czy rekreacyjnych – To część dużego projektu rewitalizacji miasta. Wcześniej zmodernizowaliśmy rynek z okalającymi go uliczkami, w kolejce jest właśnie Aleja wraz z kinem „Przedwiośnie” czy następnie krotoszyńskie Błonie – mówi Andrzej Kaik – naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.

Źródło: UMiG Krotoszyn

Trwa wykonanie pierwszego etapu prac. Te oczywiście zaczęły się od prac podziemnych. Przedsiębiorstwo Gospodarki Kanalizacyjnej i Mieszkaniowej przebudowuje właśnie kanalizację w ulicy Polnej na odcinku od Alei Powstańców Wlkp. do Domków Farnych.
Prace – jak zapewnia inwestor – jak na razie idą zgodnie z planem. Ponad 50% prac zostało już wykonanych. Wykonawca skończył układanie nowego, granitowego bruku na południowej. – Wszędzie nawierzchnia będzie z kostki granitowej, praktycznie wszystko będzie z elementów kamiennych. Na ulicy wykorzystujemy kostkę z rozbiórki, na chodnikach będzie nowa – mówi Tomasz Lis, przedstawiciel firmy wykonującej bruk.

Źródło: UMiG Krotoszyn

Przypomnijmy, samorząd na rewitalizację skorzystał z pożyczki w ramach funduszu Jessica. – Koszt rewitalizacji Alei to około 10 milionów złotych. W tą kwotę wchodzi modernizacja wszystkiego co pod ziemią i nad ziemią – mówił portalowi wlkp24.info Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna, po podpisaniu umowy w ubiegłym roku. Efekt końcowy zobaczymy jednak dopiero za 2 lata.

Źródło: UMiG Krotoszyn
redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Aleja?! To betonowa pustynia, a nie aleja! I nawet ścięto jedno jedyne drzewo, które być może przeżyło pierwszy pogrom rzeźników drzew… :/ Teraz być może nasadzą iglaków i innych drzewek-patyków, które cienia nie dadzą za grosz, no, może gdy uda im się nie uschnąć, to za 20 lat nikły cień będzie…

  2. Zgodnie z planem? Rewitalizacja miała rozpocząć się 05.09.2018, a zakończyć w czerwcu 2019! Wykonawca pojawił się na placu budowy w lutym 2019r.Oczywiście są uzasadnione powody opóźnienia i włodarze miasta uważają , że wszystko przebiega prawidłowo.Dziś jest 19.08.2019 Aleja jest rozgrzebana , nie ma przejazdu , ograniczony dostęp dla pieszych, postęp prac skromny , mnóstwo do zrobienia a termin zakończenie gumowy i właściwie to nikt nie wie na kiedy kamienna pustynia będzie oddana do użytku.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick