Kradł pieniądze z samoobsługowej myjni. Został zatrzymany

0
Policjanci z Pleszewa zatrzymali 38-latka z powiatu jarocińskiego, który jest odpowiedzialny za kradzież pieniędzy z automatów przy myjniach samochodowych. Okazało się, że mężczyzna ma do odbycia jeszcze jeden wyrok i jest poszukiwany przez sąd. Mieszkaniec powiatu jarocińskiego przebywa w areszcie i grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Policjanci z regionu zatrzymali także kolejnego, pijanego kierowcę. Mężczyzna nie próżnował, bo kontrola alkomatem wykazała 3,5 promila.

38-latek z okolic Jarocina dokonywał kradzieży na terenie Pleszewa. Łupem padały pieniądze, które znajdowały się w automatach wrzutowych przy myjniach samoobsługowych. W końcu policjantom udało się namierzyć mężczyznę i go zatrzymać. Okazało się, że jest poszukiwany przez sąd. Ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności za inne przestępstwo. – Jak ustalili kryminalni, mężczyzna czterokrotnie włamywał się do automatów płatniczych na myjniach bezdotykowych. Wartość start związanych z kradzieżą pieniędzy z automatów została oszacowana na ponad 4 tys. zł. Mężczyzna, w chwili zatrzymania miał przy sobie narzędzia, za pomocą których dokonywał włamań, m.in. przecinaki, noże i klucze – informuje st. asp. Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie. 38-latek z powiatu jarocińskiego przebywa w areszcie i grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Policja z regionu, a konkretnie z Ostrowa Wielkopolskiego udaremniła w ostatnim czasie jazdę bez posiadanych do tego dokumentów. Za kierownicą siedział 29-latek z Ostrowa, który dopiero… uczył się na egzamin praktyczny na prawo jazdy. – Policjanci pełniąc służbę na terenie miasta zobaczyli kierującego oplem vectrą, który nie zastosował się do nakazu jazdy w prawo Kierowca auta został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna został ukarany mandatami karnymi za swoje wykroczenia – powiedziała mł. asp. Małgorzata Michaś z KPP w Ostrowie.

Na terenie naszego regionu miało także miejsce kolejne obywatelskie zatrzymanie. Doszło do niego w Kraszewicach w powiecie ostrzeszowskim. Policjanci zostali wezwani na miejsce przez mężczyzn, którzy jechali za samochodem marki Mazda. Mieli podejrzenia, że za kierownicą może siedzieć pijana osoba. – Gdy pojazd zjechał na stację paliw przy ul. Grabowskiej w Kraszewicach, mężczyźni podbiegli do pojazdu, otworzyli drzwi od kierowcy, a następnie odebrali mu kluczyki. Kontrola trzeźwości kierującego pojazdem, którym okazał się 31-letni obywatel Ukrainy, zamieszkały na terenie gm. Kraszewice, wskazała 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Od mężczyzny pobrano również krew do badań – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, z ostrzeszowskiej policji.

Pijany kierowca został zatrzymany i stanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick