Kradł leki z bazy LPR. Stanie przed sądem

0
Baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie
O nieprawidłowościach w bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie informowaliśmy w styczniu 2019 roku. Odkryto wtedy, że zniknęła część leków zawierających działanie narkotyczne. Kontrola jaką przeprowadzono w bazie w Michałkowie wykazała , że liczba wpisów do księgi nie zgadza się z ilością leków. Każde bowiem pobranie medykamentu musi zostać odnotowane.

Zatrzymany został wtedy jeden z pracowników bazy. Skradł on 72 ampułki środków odurzających w postaci leków narkotycznych. Został przesłuchany przez prokuratora w Ostrowie Wielkopolskim, a następnie usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy przywłaszczenia tych środków, a drugi zachowania mężczyzny z dnia 22 grudnia, kiedy w trakcie pełnienia obowiązków służbowych i transportu małoletniej pacjentki ze szpitala w Kaliszu do szpitala w Łodzi, podawane były jej leki, które wcześniej zostały podmienione na nieustaloną substancję.

CZYTAJ: Z bazy w Michałkowie zniknęły leki. Jedna osoba zatrzymana

– Przeszukano miejsce zamieszkania ratownika. Tam znaleziono część z kilkudziesięciu skradzionych fiolek. Większość była pusta. Przesłuchano też świadków, pracowników bazy i na tej podstawie postawiono ratownikowi zarzuty – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

44-latek stanie przed sądem. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Zaraz po ujawnieniu przestępstwa, został on zwolniony z pracy i zakazano mu wykonywania zawodu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick