Koźmińska przeprowadzka. Pomożecie?

0
Już w najbliższą sobotę o godzinie 12 do nowej siedziby przenosi się Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski. Ale nie będzie to typowa przeprowadzka. Pomóc przenosić książki mają sami czytelnicy, którzy utworzą ludzki łańcuch na dystansie 600 metrów z rynku na ulicę Zamkową. Organizatorzy, mimo okresu wakacyjno – urlopowego liczą na wysoką frekwencję.

Koźmińska biblioteka miejska oficjalnie od 1 września zmienia swoją lokalizację. Zanim do tego dojdzie ponad 30 tysięcy książek musi zostać przeniesionych do nowej siedziby.

Z rynku gdzie mieści się biblioteka publiczna na ulicę Zamkową jest około 600 metrów. Chętni utworzą ludzki łańcuch, który z rąk do rąk będzie podawał woluminy. 

Przeprowadzka biblioteki do nowej siedziby będzie oczywiście symboliczna. Zdecydowana większość woluminów trafi do tych kartonów. Do końca miesiąca pracownicy biblioteki będą książki układać na nowych półkach, oficjalne otwarcie 1 września.

Nowa biblioteka w Koźminie zajmie miejsce po byłym przedszkolu. Natomiast stara siedziba książnica na rynku zostanie wynajęta pod działalność usługowo-handlową.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick