Koronawirus w III LO w Ostrowie Wielkopolskim

14
Jedna z uczennic III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim została zakażona koronawirusem. Dyrektor szkoły zgłosiła ten przypadek do sanepidu, a jego pracownicy rozpoczęli wprowadzanie procedur w tej sprawie.

Jak dowiedział się portal wlkp24.info, w związku z potwierdzonym zakażeniem koroanwirusem u jednej z uczennic, dwie klasy zostaną skierowane na kwarantannę i zdalne nauczanie. Mowa o ponad 60 osobach. To druga szkoła ponadpodstawowa w Ostrowie Wielkopolskim, w której wykryto zakażenie SARS-CoV-2. – Jeśli chodzi o dalsze procedury, to tym zajmuje się sanepid, który wyznacza grono osób mających przejść na kwarantannę. Należy się spodziewać, że grupa osób będzie wykraczać poza 60 osób, bo to także rodzice, rodzeństwo itd. – mówi Rafał Luciński, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: 25 proc. nowych zakażonych to mieszkańcy naszego regionu

– Nie ma co zaklinać rzeczywistości. Nie żyjemy w próżni, to jest jedno miasto, ta sama społeczność, olbrzymie skupiska ludzi w szkołach i przedszkolach. Ale póki co – odpukać – nie ma koronawirusa w szkołach, przedszkolach i innych placówkach zarządzanych przez miasto – podkreśla Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego odpowiedzialny za oświatę.

To już druga szkoła w Ostrowie Wielkopolskim, w której wykryto koronawirusa. Kilka dni temu informowaliśmy o podobnej sytuacji w Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

  1. 11
    38

    A ZAP, I LO ????? Podobno też są przypadki, ile zamieciecie pod dywanik byle szkoły były stacjonarne ? Ilu nauczycieli ma urmrzeć ? Ile rodzin pozarażać ?

  2. Pierwszy zamknąć sanepid i im kwarantanne zrobić na mózg a te testy niech szumowski se zrobi co nakupił i teraz pokazują dodatnie wyniki wirus jest medialny

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick