Koniec z pompkami i bieganiem. Młodzież wraca na tor! [WIDEO]

1
Żużel w Polsce wraca do życia. W poniedziałek informowaliśmy o pozytywnej weryfikacji Stadionu Miejskiego przez Główną Komisję Sportu Żużlowego, która oznacza że w najbliższych dniach zawodnicy Ostrovii będą mogli wznowić treningi. Jako pierwsi na tor wyjadą juniorzy Arged Malesy.

Kacper Grzelak, Jakub Poczta, Sebastian Szostak oraz Kuba Krawczyk. To czwórka wychowanków, która ma licencje żużlowe i może startować już w zawodach ligowych. I to właśnie oni jako pierwsi pojawią się na ostrowskim torze, żeby rozpocząć przygotowania do sezonu eWinner 1. ligi, który ma wystartować w połowie lipca. Niestety, wprowadzony rygor sanitarny nie pozwala na treningi całej drużynie w jednym momencie.

Młodzieżowcy potrzebują najwięcej jazdy. Gdyby nie epidemia koronawirusa, młody zespół Ostrovii miałby już na koncie odjechanych kilka eliminacji Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, które są najlepszym przetarciem dla najmłodszych zawodników.

Jedyny kontakt z motocyklem to pit-bike, ewentualnie moto-cross. To jednak nie ta sama prędkość, nie ta pojemność i przede wszystkim nie ta adrenalina. Ale jak mawiał klasyk – jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Pit-bike będą odchodzić jednak powoli w odstawkę. W poniedziałek przedstawiciel Głównej Komisji Sportu Żużlowego wydał pozytywną opinię odnośnie użytkowania Stadionu Miejskiego. To zielone światło do działania dla trenera Mariusza Staszewskiego, który dopina wszystkich szczegółów związanych z przeprowadzeniem treningów z zachowaniem wszystkich środków ostrożności.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 8
    1

    Można by jakiegoś liva z treningu zrobić. Nie mowie o transmisji tv ale live internetowy na you tube. Mecze z tamtego sezonu już po 3 razy oglądnięte wiec taki trening będzie jakąś atrakcja.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick