Koniec roku szkolnego. Uczniowie rozpoczynają wakacje! [ZDJĘCIA]

5
Mimo pierwotnych zapowiedzi o przedłużeniu roku szkolnego, rozdanie świadectw zaplanowano ostatecznie na środę 19 czerwca, a więc na dzień zakończenia nauki, który był wyznaczony już na początku roku szkolnego.

To był bardzo burzliwy rok szkolny. Od wielu miesięcy sen z powiek dyrektorów i nauczycieli spędza reforma edukacji i podwojenie roczników oraz likwidacja gimnazjów, którą zarządziła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. W majowych wyborach uzyskała mandat europosła i wyjechała do Brukseli, ale problemy na poziomie samorządów pozostały.

Kolejnym trudnym sprawdzianem już nie tylko dla nauczycieli, ale także, a może przede wszystkim, rodziców i uczniów był ogólnopolski strajk pedagogów. Domagali się oni wprowadzenia bardziej przemyślanych zmian w sferze edukacji, a także podwyżek. Zagrozili też, że egzaminy gimnazjalne i maturalne nie odbędą się w terminie. Ostatecznie udało się tego uniknąć, a protest został zawieszony.

Wstępnie mówiono o wydłużeniu roku szkolnego, aby nadrobić zaległości. Ostatecznie zdecydowano, że zakończenie szkoły przypadnie w tym roku o planowanej porze, a więc w środę 19 czerwca. Przed uczniami teraz ponad dwa miesiące wakacji.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Durną reformę edukacji PO-PSL niekonsultowaną z nikim trzeba było odwołać. Bo dzięki reformie reformy i likwidacji gimnazjów PiS wygrało wybory. Więc cieszę się, że nauczyciele na zakończenie roku szkolnego nie przebrali się za krowy. Ponadto miejsc w szkołach średnich jest więcej niż kandydatów. Poza tym jako rodzic nie będę dziękował belfrom za bezstresowe doprowadzenie mojego dziecka do egzaminu maturalnego.

  2. Każdy absolwent szkoły czy to podstawowej, gimnazjalnej czy to licealnej powinien na koniec roku zamiast kwiatka zadać kopa w cztery litery swojemu strajkującemu nauczycielowi!

  3. No a co z lekcjami płatnymi dla strajkowiczów po godzinach dla zniwelowania strat? Czy starosta i pani prezydent już wypłacili pieniądze?

  4. Do autora słów: „zamiast kwiatka zadać kopa w cztery” – Jeżeli rodzic nie będzie szanował nauczyciela, to proszę nie oczekiwać, że nauczyciel będzie pracował z poświęceniem i oddaniem itd. Jestem zdruzgotany postawą niektórych rodziców.

  5. Oczywiście, że kop nauczycielom się należy taki porządny. Dali się wplatać w zagrywki po i innych partii. Dramat. Do roboty nauczyciele. Mam nadzieje ze za strajk nikt im nic nie placil

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick