Koniec roku szkolnego. Uczniowie rozpoczynają wakacje! [ZDJĘCIA]

5
Mimo pierwotnych zapowiedzi o przedłużeniu roku szkolnego, rozdanie świadectw zaplanowano ostatecznie na środę 19 czerwca, a więc na dzień zakończenia nauki, który był wyznaczony już na początku roku szkolnego.

To był bardzo burzliwy rok szkolny. Od wielu miesięcy sen z powiek dyrektorów i nauczycieli spędza reforma edukacji i podwojenie roczników oraz likwidacja gimnazjów, którą zarządziła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. W majowych wyborach uzyskała mandat europosła i wyjechała do Brukseli, ale problemy na poziomie samorządów pozostały.

Kolejnym trudnym sprawdzianem już nie tylko dla nauczycieli, ale także, a może przede wszystkim, rodziców i uczniów był ogólnopolski strajk pedagogów. Domagali się oni wprowadzenia bardziej przemyślanych zmian w sferze edukacji, a także podwyżek. Zagrozili też, że egzaminy gimnazjalne i maturalne nie odbędą się w terminie. Ostatecznie udało się tego uniknąć, a protest został zawieszony.

Wstępnie mówiono o wydłużeniu roku szkolnego, aby nadrobić zaległości. Ostatecznie zdecydowano, że zakończenie szkoły przypadnie w tym roku o planowanej porze, a więc w środę 19 czerwca. Przed uczniami teraz ponad dwa miesiące wakacji.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 5
  4

  Durną reformę edukacji PO-PSL niekonsultowaną z nikim trzeba było odwołać. Bo dzięki reformie reformy i likwidacji gimnazjów PiS wygrało wybory. Więc cieszę się, że nauczyciele na zakończenie roku szkolnego nie przebrali się za krowy. Ponadto miejsc w szkołach średnich jest więcej niż kandydatów. Poza tym jako rodzic nie będę dziękował belfrom za bezstresowe doprowadzenie mojego dziecka do egzaminu maturalnego.

 2. 6
  5

  Każdy absolwent szkoły czy to podstawowej, gimnazjalnej czy to licealnej powinien na koniec roku zamiast kwiatka zadać kopa w cztery litery swojemu strajkującemu nauczycielowi!

 3. 4
  2

  No a co z lekcjami płatnymi dla strajkowiczów po godzinach dla zniwelowania strat? Czy starosta i pani prezydent już wypłacili pieniądze?

 4. Do autora słów: “zamiast kwiatka zadać kopa w cztery” – Jeżeli rodzic nie będzie szanował nauczyciela, to proszę nie oczekiwać, że nauczyciel będzie pracował z poświęceniem i oddaniem itd. Jestem zdruzgotany postawą niektórych rodziców.

 5. Oczywiście, że kop nauczycielom się należy taki porządny. Dali się wplatać w zagrywki po i innych partii. Dramat. Do roboty nauczyciele. Mam nadzieje ze za strajk nikt im nic nie placil

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick