DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Koniec roku szkolnego. Uczniowie rozpoczynają wakacje! [ZDJĘCIA]

To był bardzo burzliwy rok szkolny. Od wielu miesięcy sen z powiek dyrektorów i nauczycieli spędza reforma edukacji i podwojenie roczników oraz likwidacja gimnazjów, którą zarządziła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. W majowych wyborach uzyskała mandat europosła i wyjechała do Brukseli, ale problemy na poziomie samorządów pozostały.

Kolejnym trudnym sprawdzianem już nie tylko dla nauczycieli, ale także, a może przede wszystkim, rodziców i uczniów był ogólnopolski strajk pedagogów. Domagali się oni wprowadzenia bardziej przemyślanych zmian w sferze edukacji, a także podwyżek. Zagrozili też, że egzaminy gimnazjalne i maturalne nie odbędą się w terminie. Ostatecznie udało się tego uniknąć, a protest został zawieszony.

Wstępnie mówiono o wydłużeniu roku szkolnego, aby nadrobić zaległości. Ostatecznie zdecydowano, że zakończenie szkoły przypadnie w tym roku o planowanej porze, a więc w środę 19 czerwca. Przed uczniami teraz ponad dwa miesiące wakacji.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • R
  Rodzic

  środa, 19 czerwca, 2019

  Durną reformę edukacji PO-PSL niekonsultowaną z nikim trzeba było odwołać. Bo dzięki reformie reformy i likwidacji gimnazjów PiS wygrało wybory. Więc cieszę się, że nauczyciele na zakończenie roku szkolnego nie przebrali się za krowy. Ponadto miejsc w szkołach średnich jest więcej niż kandydatów. Poza tym jako rodzic nie będę dziękował belfrom za bezstresowe doprowadzenie mojego dziecka do egzaminu maturalnego.

  Odpowiedz
 • S
  Sprawiedliwy

  środa, 19 czerwca, 2019

  Każdy absolwent szkoły czy to podstawowej, gimnazjalnej czy to licealnej powinien na koniec roku zamiast kwiatka zadać kopa w cztery litery swojemu strajkującemu nauczycielowi!

  Odpowiedz
 • M
  Malwersant

  środa, 19 czerwca, 2019

  No a co z lekcjami płatnymi dla strajkowiczów po godzinach dla zniwelowania strat? Czy starosta i pani prezydent już wypłacili pieniądze?

  Odpowiedz
 • ZO
  Zawstydzony ojciec

  czwartek, 20 czerwca, 2019

  Do autora słów: „zamiast kwiatka zadać kopa w cztery” – Jeżeli rodzic nie będzie szanował nauczyciela, to proszę nie oczekiwać, że nauczyciel będzie pracował z poświęceniem i oddaniem itd. Jestem zdruzgotany postawą niektórych rodziców.

  Odpowiedz
 • O
  Ojciec

  sobota, 22 czerwca, 2019

  Oczywiście, że kop nauczycielom się należy taki porządny. Dali się wplatać w zagrywki po i innych partii. Dramat. Do roboty nauczyciele. Mam nadzieje ze za strajk nikt im nic nie placil

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz