Jak przebiega reforma edukacji? Sprawdziliśmy

0
Całkowite wygaszenie gimnazjów coraz bliżej. Część uczniów na terenie kraju odczuje pewne zmiany już po feriach, kiedy spotkają się z nowymi wychowawcami i nauczycielami. Czy w ostrowskich szkołach także idzie nowe?

W niektórych częściach kraju zmiany personalne w szkołach spowodowane wygaszaniem gimnazjów, nadejdą już po zimowych feriach. Wtedy zmieni się część wychowawców, odejdzie też grupa nauczycieli. W ostrowskim regionie sytuacja wygląda trochę inaczej.

– Chęć przejścia na emeryturę zgłosił jeden nauczyciel, kolejny zgłosił chęć przejścia w stan nieczynny, a kolejny na świadczenie kompensacyjne. W stosunku do ośmiu nauczycieli planujemy zmianę miejsca zatrudnienia – mówi Jolanta Maćkowiak, naczelnik wydziału edukacji i sportu w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Uczniowie mogą spać spokojnie, bo wielkie zmiany nie są planowane już po feriach, jak ma to miejsce w innych miejscach kraju. Nie oznacza to jednak, że sytuacja kadrowa nie ulegnie zmianie w najbliższej przyszłości.

Reforma edukacji na naszym terenie przebiega dość spokojnie, co zdaniem Barbary Duczmal, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Przygodzicach, jest związane z istniejącymi wcześniej zespołami szkół. To daje nadzieje, że kolejne kroki związane z wygaszaniem gimnazjów nie będą zbyt drastyczne.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick