Kolejowe prace modernizacyjne. Utrudnienia potrwają do czerwca

0
Trwają prace modernizacyjne na trasie kolejowej Jarocin-Krotoszyn-Milicz. Wstrzymany został ruch pociągów w obu kierunkach. Prace realizowane są przez zarządcę infrastruktury PKP PLK S.A. W związku z utrudnieniami, dla pasażerów została uruchomiona komunikacja zastępcza. Szczegóły publikujemy na wlkp24.info.

Przedstawiciele Kolei Wielkopolskich informują, że prace modernizacyjne potrwają do 10 czerwca 2023 roku. Na odcinku Jarocin–Krotoszyn–Milicz wstrzymany został ruch pociągów w obu kierunkach, co oznacza konieczność wprowadzenia na tym odcinku zastępczej komunikacji autobusowej.

Pociągi jadące z Poznania do Milicza będą kończyły bieg na stacji Jarocin, gdzie osoby kontynuujące podróż w kierunku Krotoszyna i Milicza będą musiały przesiąść się do autobusów komunikacji zastępczej „Odjazdy autobusów odbywają się spod stacji kolejowych w miejscowościach Jarocin, Golina, Obra Stara, Koźmin, Bożacin, Krotoszyn i Zduny. W miejscowości Wolenice przystanki zlokalizowane będą przy drodze krajowej nr 15, natomiast w miejscowości Cieszków, przy Rynku. Miejsca odjazdu autobusów komunikacji zastępczej będą specjalnie oznaczone poprzez naklejki na wiacie przystankowej lub na słupkach przy przystankach” – czytamy.

Koleje Wielkopolskie opublikowały także kalendarz planowanych utrudnień:

Od 09.01.2023 do 11.03.2023 r. – Jazda dwukierunkowa torem nr 1 na odcinku Kalisz – Piwonice

do 10.06.2023 r. – Zastępcza Komunikacja Autobusowa na odcinku Jarocin – Milicz.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick